null

Polowanie na Słońce – wschód słońca na motylowej łące

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
11.05.2019 - 11.05.2019
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Chodź z nami oglądać wschód słońca!

Niebieskie i złote godziny tuż przed i tuż po wschodzie słońca nadają naszemu światu niepowtarzalne barwy. Dzięki temu możemy dostrzec to co umyka nam w świetle pełnego dnia. Można wrócić w to samo miejsce następnego dnia i doznać zupełnie innych barw co powoduje, że samo otoczenie wydaje się inne.

Złota godzina to krótki czas podczas wschodu słońca, chwilę po nim oraz przed i w trakcie zachodu słońca. Piękna złota barwa światła nadająca oświetlanemu otoczeniu kolory budujące sceny dające wyobraźni energię do działania. Światło nie jest ostre i oślepiające, a jednak wyraziste i ciepłe.
Warto przeżyć, doznać tej gry barw, spojrzeć odmiennie na otaczający nas świat. Możliwość podziwiania takich widoków w Kampinoskim Parku Narodowym daje jeszcze coś, możliwość obcowania z pięknem przyrody. Wschód i zachód słońca to czas ptasiej aktywności i ptasich śpiewów.

Wschód i zachód słońca zawsze zachwycają, za każdym razem podobne ale inne.

Następnie udamy się na motylową łąkę na ścieżce dydaktycznej wokół polany Opaleń. Warto ubrać się ciepło gdyż raczej będzie chłodno, a dopiero kiedy słońce wzejdzie mamy szanse na ocieplenie. Udajemy się do Puszczy Kampinoskiej, a więc zalecam długie spodnie, bluzę lub kurtkę z długimi rękawami i czapkę z daszkiem. Można zabrać ze sobą karimatę by móc siedząc delektować się wschodem słońca.

Spotykamy się o 3.30 w Studnia. Wyruszamy punktualnie i nie czekamy na spóźnialskich. Po spacerze wracamy na gorącą kawę i herbatę.

Spacer prowadzi Radosław Morek
zapisy: info@bok-filia.eu