null

Pokaz filmu "Zamek" z cyklu "OKO na Bielany"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Stowarzyszenie Centrum Integracji Międzykulturowej we współpracy z Centrum Kultury Dobre Miejsce ma zaszczyt zaprosić na cykl comiesięcznych pokazów filmowych "OKO na Bielany".

Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Bielany.

Pierwszy pokaz odbędzie się już 26 kwietnia, w piątek o godz. 18.00.

"Zamek" to film dokumentujący życie międzykontynentalnego lotniska Malpensa pod Mediolanem, zaglądając przede wszystkim tam, gdzie wzrok zwykłych podróżnych z reguły nie sięga. Obserwujemy m. in. funkcjonariusza czytającego sms-y podróżnego, a na rentgenowskim obrazie widzimy kapsułki z kokainą, które we własnym ciele przewozi inny podróżny. Trudno nie zgodzić się z twórcami filmu, iż nigdzie nie da się lepiej uchwycić obsesji bezpieczeństwa i kontroli przenikającej nasz świat niż właśnie na międzynarodowym lotnisku.

Panoptykon? Twierdza Europa? Sytuacja Kafkowska? Podyskutujmy o bezpieczeństwie, wolności, zaufaniu, samotności i o wielu innych tematach, które nam przyjdą do głowy po projekcji!

Projekcja filmu dzięki współpracy z Watch Docs.

Stowarzyszenie Centrum Integracji Międzykulturowej dąży do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego opartego na zasadach równości, tolerancji, dialogu międzykulturowego, poszanowania różnorodności społecznej, partycypacji i aktywności oraz rozwoju środowisk lokalnych – chodzi nam o działanie na rzecz rzeczywistej zmiany społecznej! Obecnie działamy na Bielanach przy współpracy z Centrum Kultury „Dobre Miejsce” nad projektem filmowo-dyskusyjnym „Oko na Bielany”. Chcemy zwrócić nasz wzrok i wszystkie zmysły na problemy społeczno-kulturowe dzięki dobremu filmowi i ciekawej rozmowie z artystami, animatorami, ekspertami, filmowcami i pasjonatami! Zapraszamy na nasz profil facebookowy, gdzie znajdziecie aktualne info: https://www.facebook.com/CentrumIntegracjiMiedzykulturowej.