W okresie ferii zimowych w bielańskich szkołach zorganizowano 6 punktów dziennego pobytu, oferujących całodzienną opiekę oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży. Punkty były czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-16.30. W punktach dziennego pobytu dzieci miały zapewnione obiady i drugie śniadania lub podwieczorki.
Podczas akcji dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach świetlicowych, rekreacyjno-sportowych, plastycznych, edukacyjnych i rozrywkowych. Program w punktach dziennego pobytu był nie tylko bardzo urozmaicony, ale przede wszystkim dostosowany do wieku oraz zainteresowań uczestników.
Zajęcia cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, zwłaszcza, że uczestnicy mieli możliwość ich wyboru spośród propozycji układanych na każdy dzień. W sposób optymalny wykorzystane były propozycje przygotowane przez m.st. Warszawę, m.in.: lekcje muzealne w Muzeum Narodowym, warsztaty dla dzieci w Domu Spotkań z Historią, zajęcia edukacyjno–warsztatowe w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy, wyjścia do Centrum Nauki Kopernik i ZOO oraz warsztaty gotowania w ramach kampanii „Wiem, co jem”.
Poza ofertą programową realizowaną w punktach dziennego pobytu uczniowie brali udział w zajęciach specjalistycznych zorganizowanych w Młodzieżowych Domach Kultury, Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej, Mediatece oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowym Dzielnicy Bielany. Zajęcia specjalistyczne skierowane były głównie do grup zorganizowanych oraz dzieci starszych i młodzieży.
W Młodzieżowych Domach Kultury, w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej odbywały się zajęcia muzyczne, plastyczne, teatralne, wokalne, witrażu, grafiki komputerowej, tańca i edukacji filmowej, w Mediatece zajęcia muzyczne, grafiki komputerowej, zajęcia edukacyjne dla najmłodszych oraz warsztaty fotograficzne.
Centrum Rekreacyjno-Sportowe m.st. Warszawy dla Dzielnicy Bielany przy ul. Conrada 6 przygotowało bogatą ofertę zajęć na pływalniach: przy ul. Conrada 6 i ul. Lindego 20 oraz hali sportowej przy ul. Lindego 20.
Uczestnicy akcji korzystali ze wszystkich wymienionych form organizacyjnych nieodpłatnie.
Zajęcia, które wyróżniły się oryginalnością podczas trwania akcji to spotkania przygotowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przy ul. Podleśnej pt: „Jaka pogoda”, w którym udział wzięła min. grupa dzieci z punktu dziennego pobytu przy Szkole Podstawowej Nr 133 w Warszawie. Dzieciom przybliżono zawód synoptyka, hydrologa oraz tajniki ich pracy. W trakcie zajęć dzieci poznały sposoby pomiaru warunków atmosferycznych: temperatury, opadów, ciśnienia atmosferycznego, a następnie same dokonywały odczytu. Drugą część zajęć stanowiła samodzielna, twórcza praca - dzieci stworzyły swoją własną mapę pogodową Polski. Na koniec zajęć każdy uczestnik miał szansę wcielić się w rolę prezentera pogody i nagrać krótki film ze swoim udziałem.
Dzieci z punktu dziennego pobytu przy Zespole Szkół nr 52 przy ul. Szegedyńskiej 11 były pod wielkim wrażeniem zajęć multimedialnych odbywających się w Mediatece przy ul. Szegedyńskiej 13a. Uczestnicy tworzyli wspaniałe budowle, modele z nowoczesnych klocków jak również muzykę na programach komputerowych oraz projektowały własne obrazy graficzne.
Każda forma zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Andersena 4 tj. tańce, florystyka i modelarstwo jak również ceramika i witraż w Młodzieżowym Domu Kultury „Bielany” przy ul. Cegłowskiej 39 czy warsztaty scenograficzne, wokalne lub plastyczne w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Szegedyńskiej 9a cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.
Akcja „Zima w Mieście 2013” zakończyła się przedstawieniem „Tropem białego królika” w Teatrze Dramatycznym.
WOW
- Nasz profil na portalu Facebook link otwiera się w nowej karcie
- Nasz profil na portalu Twitter link otwiera się w nowej karcie
- Nasz profil na portalu Youtube link otwiera się w nowej karcie
- Nasz profil na portalu Instagram link otwiera się w nowej karcie
- visit-linkedin-profile link otwiera się w nowej karcie