null

Płatnicza – wrota czasu, magia zdarzeń

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Z przyjemnością zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na kameralny koncert duetu RETROSPEKTAKL, który odbędzie się na Placu Konfederacji w najbliższą niedzielę, 8 lipca 2018 r o godz. 18.00.

Retrospektakl jest trochę z wczoraj, a trochę z jutra. W swoich piosenkach zagląda ludziom w okna, podróżuje do świata ulotnych kadrów, deja vu, magicznych miejsc i prostych historii. Retrospektakl czyli świat wydarzonych, jak i nigdy niezaistniałych historii, półbajek i półprawd. Wszystko zaklęte w autorskie teksty i muzykę Marii Holki i Alka Baszuna.

W utworach Retrospektaklusłychać inspiracje muzyką etniczną (m.in. folklor polski, bałkański, muzyka klezmerska), jazzem, popem, muzyką poetycką. Zespół jednak nie trzyma się sztywno żadnego z gatunków kreując własne brzmienie. Dla muzyków istotne jest, aby każda piosenka tworzyła osobny, pełen atmosfery i emocji świat, w którym narracja muzyczna uzupełnia się z tekstem literackim.

Zespół został założony przez dwoje twórców i multiinstrumentalistów: Marię Holkę(śpiew, fortepian, akordeon, flet, gitara, aranżacja, produkcja) i Aleksandra Baszuna(śpiew, saksofon, gitara, fortepian, klarnet, mandolina, aranżacja, produkcja). Na przestrzeni lat zdobył wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach piosenki autorskiej (m.in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie).Otrzymał nagrodę „Kalinowe Serce - Młody Talent 2012”. W 2015 r. zdobył I nagrodę na Festiwalu Twórczości „Korowód” i wystąpił w koncercie laureatów, transmitowanym w radiowej Trójce. Ich ballada „Deszczowa” ukazała się właśnie na kompilacji „Między ciszą a ciszą 3” (wyd. Magnetic Records / Universal Music Polska), wydanej w czerwcu br.

Wkrótce ukaże się pierwsza płyta zespołu pt. „Wino”, złożona w całości z piosenek z muzyką i tekstami duetu Holka-Baszun.

Projekt jest realizowany w ramach Święta Starych Bielan, które w tym roku będzie obchodzone 15 lipca.

Data: 8 lipca 2018 r. (niedziela).
Godz.: 18.00.
Miejsce: Plac Konfederacji 1.
WSTĘP WOLNY!