null

Piosenka Autorska w Podziemiach Kamedulskich – Jerzy Filar

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.10.2021 17:00 - 10.10.2021 19:00
Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3
zbliżenie na gitarę akustyczną, w tle światło z małych lampek

Jerzy Filar – muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana, laureat wielu prestiżowych festiwali, nominowany do nagrody Fryderyk za album „Cienie”.

Posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię z tekstów swoich i Jacka Cygana. Z pochodzenia zakopiańczyk, na scenie wulkan energii, ale też czarodziej słowa i dźwięku. Osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka - to cechy sukcesu jego koncertów. Wywodząc się z nurtu piosenki autorskiej, ceni sobie bezpośredni kontakt z publicznością, spontaniczne i wspólne śpiewanie.

Laureat wielu prestiżowych festiwali, w tym nominowany do nagrody Fryderyk za album „Cienie”. Swoje płyty nagrywał z czołówką polskich muzyków jazzowych. Jego kompozycje to m. in. wykonywana przez wielu doskonałych wokalistów piosenka „Za szybą” (Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę…), czy słynna, energetyczna „Samba Sikoreczka”. Je właśnie usłyszą Państwo na koncercie, a także piosenki z ostatniej płyty „Dwie dusze”. Może się zdarzyć także nieco wspomnień z wcześniejszych albumów.

W zespole z Jerzym Filarem zagrają: Piotr Engwert – gitara basowa i Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski – perkusja i akordeon.

Data: 10 października 2021 r. (niedziela).
Godz.: 17:00.
Miejsce: Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność przyjścia.
Koncert również online, transmisja na profilu
"Nasze Bielany" na Facebooku.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie