null

Piosenka Autorska w Podziemiach Kamedulskich – Andrzej „E-moll” Kowalczyk

Drukuj otwiera się w nowej karcie
15.05.2022 17:00 - 15.05.2022 18:00
Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3
Piosenka Autorska. Pan Andrzej Kowalczyk w czarno-białych kolorach.

Recital Andrzeja "E-moll'a" Kowalczyka oraz kwartetu smyczkowego Con Le Corde, w którym usłyszymy m. in. fragmenty spektaklu "Z listów do Ani". Prapremiera spektaklu miała miejsce w grudniu 2021 roku w warszawskim Teatrze Studio.

Andrzej „E-moll” Kowalczyk – muzyk, autor tekstów, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Członek Związków Twórczych ZAKR i ZAiKS. Czasem scenarzysta, reżyser, dziennikarz, nawet aktor (m.in. Skazany na bluesa – Jana Kidawy-Błońskiego, czy Kocham Cię jak Irlandie – Aleksandra Dembskiego). Artysta sceny niezależnej, którego pociągają różnorodne formy muzyczne, od utworów chóralnych przez piosenkę autorską do rocka symfonicznego. Kompozytor kilkuset utworów wykorzystywanych jako oprawy muzyczne wielu programów Telewizyjnych i Radiowych. Debiutował w 1986 r. podczas Spotkań Autorów i Kompozytorów w Myśliborzu. Laureat i uczestnik festiwali, m.in.: Złota Dziesiątka OMPP 1989, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w 1990-91. Twórca 10 – bardzo zróżnicowanych muzycznie i stylistycznie – autorskich albumów m.in. „Nie-równy...czas...”, „Erotyk... z góry przegrany...”, „Kochankowie z drugich stron...gazet”, suita „To mi przypomina drogę...”, „Moje pierwsze piosenki i piosenki moich przyjaciół” (cegiełka na rzecz Fundacji Transplantacji Szpiku i Leczenia Chorób Krwi w Katowicach), suita „Trans...formacje” i „Dom Muzyki – Fixed” (cegiełki na rzecz budowy „Domu Muzyki”), Zemollem – „Spadaj na drzewo”, Zemollem Session – „Wolni od zła...” z DVD „Oczko E-molla”, Zemollem – „Zanim”.

Współtwórca wielu innych produkcji płytowych w kraju i za granicą. Koncertował w wielu krajach, m.in.: USA, Niemcy, Czechy, Litwa, Szwajcaria, Włochy, Chiny, Izrael. Współpracował z wieloma znakomitościami sceny polskiej, m.in. z Johnem Porterem, Krzysztofem „Jary” Jaryczewskim, Ryszardem Riedlem, Anją Ortodox, Jerzym Filarem, Markiem Piekarczykiem, Markiem Radulim, Jerzym Styczyńskim, Ryszardem Sygitowiczem, Krystyną Prońko, Joanną Trzepiecińską, Jackiem Klayffem, Zbigniewem Zamachowskim, Mirosławem Czyżykiewiczem, Zbigniewem Lemańskim, Mietkiem Jureckim, Orkiestrą AUKSO pd. Marka Mosia, Robertem Lutym, Piotrem Żaczkiem, Pawłem Kukizem, Arturem Gadowskim, Maciejem Zembatym, Ewą Błaszczyk. Zaangażowany w akcje społeczne o charakterze antynarkotykowym, propagator akcji „Prowadzę – jestem trzeźwy”.  Andrzej „E-moll” Kowalczyk jest pomysłodawcą budowy „Dom Muzyki” i Przewodniczącym Stowarzyszenia Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi "Dom Muzyki" (dom-muzyki.pl). W 2017 roku odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis – za całokształt twórczości.

Data: 15 maja 2022 r. (niedziela).
Godz.: 17:00.
Miejsce: Podziemia Kamedulskie.

Wstęp wolny.
Ilość miejsc ograniczona.
Decyduje kolejność przyjścia.

Koncert również online, transmisja na profilu Nasze Bielany na Facebooku.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie