null

Piknik z Tatą na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wspólne grillowanie, spektakl „Kopciuszek”, wioska indiańska z tipi, to tylko niektóre z atrakcji zaprezentowanych na tegorocznym Pikniku z Tatą, który w niedzielę odbył się w naszej Dzielnicy.

Poranna ulewa na szczęście nie przestraszyła bielańczyków i gości. Tłumnie przybyli na coroczny Piknik z Tatą organizowany w „Dobrym Miejscu” na terenach wokół kościoła pokamedulskiego przy ul. Dewajtis 3. Ze skrzyżowania ulic: Marymonckiej z Dewajtis można było na teren imprezy podjechać bryczką. Kulminacja pikniku nastąpiła po uroczystej mszy świętej połączonej ze Ślubowaniem Ojców. O godzinie 12.30 Zarząd Dzielnicy Bielany: burmistrz Rafał Miastowski, jego zastępcy: Marek Lipiński, Piotr Rudzki i Grzegorz Pietruczuk, pracownicy bielańskich placówek oświatowych oraz urzędnicy wystąpili w przedstawieniu „Kopciuszek”. Bardzo liczna publiczność nagrodziła aktorów amatorów burzliwymi oklaskami. Każde dziecko po spektaklu otrzymało słodki upominek – lizaka w kształcie symbolu Bielan – słonia.

Po przedstawieniu burmistrzowie dzielnicy wręczyli nagrody finalistom konkursu „List do Taty”.

Oto zwycięzcy:

 • w kategorii szkół podstawowych klasy I-III:
  Nagroda: Jakub Zieliński klasa I b, Szkoła Podstawowa nr 80, ul. Aspekt 48
  Wyróżnienie: Gabrysia Kukawka, klasa 2b, Szkoła Podstawowa nr 77, ul. Samogłoski 9
 • w kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI:
  Nagroda: Julia Kukulska, klasa 6a, Szkoła Podstawowa nr 273, ul. Balcerzaka 1
  Wyróżnienie: Rafał Pigoń, klasa VI b, Szkoła Podstawowa nr 53, ul. Rudzka 6
 • w kategorii szkół gimnazjalnych:
  Nagroda: Martyna Boch, klasa 2d, Gimnazjum nr 76, Zespół Szkół nr 55, ul. Gwiaździsta 35
  Wyróżnienie: Anna Obłekowska, klasa 3c, Gimnazjum nr 76, Zespół Szkół nr 55, ul. Gwiaździsta 35

Urząd Dzielnicy Bielany informował w czasie pikniku jak będzie wyglądał odbiór śmieci od warszawiaków po 1 lipca. Pracownicy Wydziału Obsługi Mieszkańców mówili o programie pomostowym i obniżonych opłatach śmieciowych. Liczne atrakcje: przejazdy kucykami, samochody (strażackie i policyjne), motory, malowanki, wata cukrowa, jarmark produktów regionalnych ściągnęły do „Dobrego Miejsca” całe rodziny, które wspólnie świętowały Dzień Ojca.