null

Piknik Wielokulturowo na Sportowo

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.06.2023 15:30 - 01.06.2023 18:30
Akademia Wychowania Fizycznego, ul. Marymoncka 34
Na niebieskim tle balony, chmurki, gitara, gwiazdki.

Dzielnica Bielany z okazji Dnia Dziecka zaprasza na piknik „Wielokulturowo na sportowo”. Impreza odbędzie się w czwartek, 1 czerwca, na terenie stadionu lekkoatletycznego Akademii Wychowania Fizycznego. W programie mnóstwo atrakcji - m.in. występy artystyczne, gry i zabawy oraz duuuużo sportu.

Piknik „Wielokulturowo na sportowo” odbędzie się po raz pierwszy. Urząd Dzielnicy Bielany organizuje go, żeby zapewnić najmłodszym kolejną porcję dobrej zabawy (pierwsza już 27 maja - piknik w Parku Chomicza z okazji Dnia Dziecka), a przy okazji zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu. Chce także zwrócić uwagę na integrację z osobami pochodzącymi z różnych kultur, a zwłaszcza z Ukraińcami. Dlatego do wspólnej zabawy szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież z Ukrainy.

Impreza odbędzie się w czwartek, 1 czerwca, na terenie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34. Stadion lekkoatletyczny wraz z najbliższym otoczeniem zamieni się w pięć stref: artystyczną, warsztatową, animacyjną, gastronomiczną i służb mundurowych. W strefie artystycznej nastąpi inauguracja pikniku - przemaszeruje orkiestra morskiego oddziału Straży Granicznej, która zaprezentuje musztrę paradną. W tejże strefie zaśpiewają dzieci z grupy Viva La Musica, będzie można tez posłuchać ukraińskich baśni i bajek.

W przerwach od występów warto będzie zajrzeć do strefy warsztatowej. Tutaj najmłodsi będą mogli spróbować sił w tańcu i rękodziele, a także uzyskać wiele przydatnych informacji w zakresie edukacji przyrodniczej. Ofertę zamkną warsztaty odnośnie zdrowego żywienia. Ich uczestnicy od razu będą mogli sprawdzić świeżo zdobytą wiedzę w ulokowanej po sąsiedzku strefie gastronomicznej, gdzie na wszystkich bawiących się będą czekały różne smakołyki na zimno i gorąco.

Ze względu na sportowy charakter pikniku, w strefie animacyjnej na dzieci będą czekać takie atrakcje jak m.in. przejażdżka na kucyku, miasteczko dmuchanych zjeżdżalni, pokazy karate, gry i zabawy sportowe. Z kolei w strefie służb mundurowych starsi i młodsi będą mogli wsiąść do wozu strażackiego lub policyjnego radiowozu i zobaczyć, jak w środku wyglądają auta, którymi strażacy wyruszają do pożarów i zdarzeń drogowych, a policjanci na co dzień patrolują ulice.

Data: 1 czerwca 2023 r. (czwartek).
Godzina: 15:30-18:30.
Miejsce: teren stadionu AWF, ul. Marymoncka 34.

Wstęp wolny

Piknik Wielokulturowo na Sportowo. Na niebieskim tle balony, chmurki, gitara, gwiazdki.