null

Piknik rodzinny w Parku Trampolin

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zakończenie budowy Parku Trampolin na terenie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34, było doskonałą okazją do świętowania. Nowy plac zabaw został oficjalnie otwarty podczas Pikniku Rodzinnego, który odbył się w niedzielę, 15 maja.

Do korzystania z nowego placu zabaw zachęcali m.in. Zarząd Dzielnicy Bielany w osobach: Burmistrz Tomasz Mencina i jego zastępcy: Grzegorz Pietruczuk, Artur Wołczacki oraz Włodzimierz Piątkowski jak również Rektor Akademii Wychowania Fizycznego Jego Magnificencja prof. nzw. dr hab. Andrzej Mastalerz.

Park zabaw ma formę wijącej się metalowej serpentyny ze stali nierdzewnej satynowanej. Serpentyna ta częściowo leży na terenie placu, a w jej obręcze wpisane zostały typowe urządzenia rekreacyjne: bujaki i trampoliny. Pozostała część serpentyny jest wzniesiona i tworzy elementy podtrzymujące huśtawki – bocianie gniazdo, huśtawki-liny oraz typowe huśtawki na łańcuchach. W jednym z zakoli znajduje się piaskownica wyznaczająca centrum zabawy.

W programie pikniku nie zabrało atrakcji dla najmłodszych. Animacje, konkury oraz spektakl „Mapa marzeń” przygotował teatr KULTURESKA z Krakowa. Konkurencje oraz zabawy sportowe zorganizowała Akademia Wychowania Fizycznego. Za warsztaty ekologiczne odpowiedzialna była firma SKANSKA, która podjęła się również zagospodarowania zielenią terenu placu zabaw. Ponadto w Strefie Przyrody i Strefie Segregacji Odpadów uczestnicy pikniku wspólnie z animatorami zbudowali domki dla owadów oraz budki lęgowe dla ptaków.