null

Piknik rodzinny "Na międzynarodową nutę" w Przedszkolu nr 49 "Pluszowy Miś"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Puk! Puk! To znowu my – dzieci z Przedszkola nr 49 „Pluszowy Miś”. Pewnie jesteście zaskoczeni naszą wizytą tutaj. Szczególnie, że w ostatnim artykule pożegnaliśmy się z Wami na czas wakacyjny. Jednak postanowiliśmy zrobić Wam niespodziankę i opowiedzieć o jeszcze jednym, fajnym wydarzeniu, które odbyło się na terenie naszej placówki – a mianowicie o Pikniku Rodzinnym „Na międzynarodową nutę”. Warto zaznaczyć, że został on zorganizowany z trzech powodów: pierwszy z nich to Dzień Rodziny, drugi – Dzień Dziecka, natomiast trzeci to podsumowanie realizacji naszego planu rocznego „Z Pluszowym Misiem przez świat”, o którym z pewnością już wiele słyszeliście.

W imprezie wzięła udział cała społeczność przedszkolna oraz rodzice i rodzeństwo naszych przedszkolaków. Warto zaznaczyć, że rodzice bardzo pomogli w organizacji pikniku, za co im jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

A wyglądało to tak:

Tuż po podwieczorku zgromadziliśmy się w naszym przedszkolnym ogrodzie. Pani dyrektor oraz przedstawiciele Rady Rodziców powitali serdecznie wszystkich uczestników i zaczęło się… Panowie                z grupy PUCH PUCH – Gucio i Duduś włączyli muzykę i rozkręcili imprezę. Były tańce, konkursy oraz mnóstwo żarcików. Oprócz tego, nasz ogród został podzielony na pięć „międzynarodowych” stanowisk. Było stanowisko „Indie”, gdzie jedna z mam malowała dłonie. W Indiach zwyczaj ten nazywa się Mehendi. Każdy z nas zna to określenie… w końcu całkiem niedawno mieliśmy w przedszkolu tydzień indyjski. Kolejne stanowisko to „Australia” – tam dzieci mogły poczuć się jak prawdziwe kangury, gdyż zadanie, które należało wykonać, to skoki w workach. Przy następnym stanowisku uczestnicy brali udział w pięcioboju antycznym. Czy ktoś zgadnie jaki to kraj?  Niewątpliwie „Grecja”! Oczywiście nie obyło się bez paryskiego pokazu mody, a można było go zobaczyć oczywiście we „Francji”. Ostatnim stanowiskiem były „Włochy” - tam dzieci nawlekały makaron na tasiemkę, dzięki czemu powstały przepiękne bransoletki we włoskich  barwach narodowych. Za uczestnictwo w konkurencjach zdobywaliśmy znaczki do paszportu podróżnika a komplet pieczątek to była nagroda! Jak się okazało wszyscy podołali zadaniom i każdy uczestnik pikniku wrócił do domu  ze zwycięskim gadżetem.

Piknik był bardzo udany, wszyscy wyszliśmy z uśmiechem na twarzy i zapasem kolejnych, dziecięcych wspomnień.

Tym międzynarodowym  akcentem podsumowaliśmy nasze wirtualne podróże w roku szkolnym 2018/2019. Teraz czas wakacji i podróży w realu!

Życzymy słonecznych i pełnych przygód wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!


Autor: Marta Kita nauczycielka Przedszkola nr 49 „Pluszowy Miś”

 

 

Zobacz galerię (8 zdjęć)