null

Piknik Hawajski - ALOHA BIELANY

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Aloha w języku hawajskim oznacza miłość, powitanie, pożegnanie, ale pełne znaczenie tego słowa jest znacznie szersze - oznacza bowiem, że jesteśmy tu  i teraz razem w radości i szczęściu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na coroczny piknik kulturowy, nazwaliśmy go Aloha Bielany. Tym razem naszym tematem będą Hawaje.

Piknik odbędzie się 14 lipca w godz. 16.00-24.00 na terenie zielonym przy bielańskim Ratuszu, ul. S. Żeromskiego 29.

Na wydarzenie zapraszają Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany oraz Stowarzyszenie "Cztery Wymiary to dla nas za mało", "Stowarzyszenie Ke Ola dla zdrowia i rozwoju człowieka" oraz szkoła tańca hawajskiego MOC ALOHA.

Uczestnicy imprezy będą mieli okazję poznać bliżej tradycję i kulturę Hawajów i spędzić cudowne popołudnie oraz wieczór w radosnej letniej atmosferze rajskiego zakątka ziemi.

Mamy dla Was wspaniałe atrakcje:

Szkoła tańca hawajskiego MOC ALOHA zaprezentuje przepiękne tańce hawajskie. 10 tancerek pokaże wiele tradycyjnych i współczesnych tańców hula. Będą tez  pokazy tańca z ogniem, sztuka robienia girland na szyję, które na Hawajach są wyrazem uczuć dla naszych bliskich i ukochanych, dowiemy się jak łatwo otworzyć kokosa, wysłuchamy opowieści o historii i kulturze, hawajskich legend i baśni.

Nie zabraknie też muzyki, na ukulele zagra dla nas duet, którego liderem jest rodowity Brazylijczyk, wirtuoz tego hawajskiego instrumentu.

Hawajskie dzieci uwielbiają surfowanie na falach i zabawy w wodzie, mamy w planach również niespodzianki dla naszych najmłodszych uczestników.

Na specjalną atrakcję zapraszamy zakochanych: zgodnie z hawajskim zwyczajem mężczyźni zdobędą dla swych wybranek piękną perłę, kobiety zaś zrobią dla nich naszyjnik z żywych kwiatów.

O nasze podniebienia zadba Vegushka, spróbujemy hawajskich smaków, bo będą również przekąski w hawajskim charakterze.

Natomiast późnym wieczorem, w plenerowym kinie, obejrzymy film dotyczący Hawajów.

Już dziś zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, będzie pięknie i radośnie.

"E komo mai, o ka manawa hau’oli a me ka pā ‘ani olioli keia"

Załączniki: