null

Piknik ekologiczny w Przedszkolu "Pod topolami"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„Witaminka z Groszkiem” oraz Bielański Słoń poprowadzili w środę, 19 października w przedszkolu „Pod topolami” przy ul. Doryckiej 1, piknik promujący zdrowe odżywianie i postawy proekologiczne.

W trakcie imprezy dzieci wraz z rodzicami, uczestniczyły w zabawach i konkursach, które przede wszystkim skupiały się na tematyce warzyw i owoców, a także ich zdrowego wykorzystywania.
Równolegle z zabawą ruchową trwały warsztaty plastyczne tworzenia jesiennych lampionów ze słoików oraz ekobiżuterIi z m.in. drewnianych i ceramicznych, koralików.

 

Ważnym punktem programu było pasowanie maluchów z grup „Żabek” i „Krasnoludków” na przedszkolaka. Uroczystość odbyła się z udziałem honorowych gości: burmistrza Dzielnicy Bielany Tomasza Menciny, wiceburmistrza Włodzimierza Piątkowskiego, radnego Dzielnicy Ryszarda Zakrzewskiego oraz Zofii Gajewicz, naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Dzielnicy Bielany.   

Na zakończenie pikniku każde dziecko otrzymało owocowo-orzechowy podarunek, który ma zachęcić zarówno dzieci, jak i ich opiekunów, do rezygnacji ze słodyczy i częstszego sięgania po zdrowe produkty żywnościowe.

Zobacz galerię (9 zdjęć)