null

Pieśni Domowe i Polne Śpiewanki – Warsztaty Śpiewu Tradycyjnego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.09.2020 16:00 - 12.09.2020 19:00
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

Śpiew tradycyjny, zwany też śpiewem naturalnym, jest prawdopodobnie najbardziej pierwotną formą muzykowania, a nawet komunikowania się – używamy narzędzia, które mamy ze sobą. Jest to zarazem sposób najprostszy, a przy tym niezwykle satysfakcjonujący i pełny. Przy uruchomieniu gardła i ciała, umożliwia danie wyrazu tego, co w duszy.

Od zawsze towarzyszących przy pracy – zarówno tej w domu, jak i w ogrodzie, w polu, przy wypasaniu zwierząt.

Nadających się też na dalsze wędrówki, nadających rytm, dających siłę i motywację.

Poznamy też pieśni doskonałe do śpiewania w długie, zimowe wieczory (które prędzej czy później nadejdą).

Śpiew może być bardzo przyjemny, uzdrawiający, jest doskonałą rozrywką, łączy ludzi oraz pozwala na wyrażenie tego, co w duszy gra.

Warsztat przeznaczony jest dla:
☑ wszystkich, mających chęć śpiewać, niezależnie od poziomu przygotowania muzycznego.
☑ chcących nauczyć się nowych pieśni i wzbogacić repertuar domowego śpiewnika o piękne, mało znane ludowe polskie pieśni, jednogłosowe i wielogłosowe
☑ Pragnących poszukać własnego indywidualnego głosu, oraz zobaczyć (usłyszeć, poczuć…)jak to jest mieć wspólny głos z grupą.
☑ Gotowych na to, by wykonywać ćwiczenia głosowe, ruchowe, łagodne ćwiczenia ruchowe, słuchowe, rytmiczne.
☑ Otwartych na dobrą zabawę i spotkanie z nieznanym

ZAPISY:https://www.strefazajec.pl/course/view/id/23201

Katarzyna Wińska – niemal od urodzenia śpiewa polskie pieśni tradycyjne, przekazywane jej przez mamę i babcię. Od kilkunastu lat systematycznie zgłębia tajniki śpiewu północnych Słowian- śpiewa m.in. po polsku, ukraińsku, rosyjsku, chachłacku. Swoją wiedzę czerpie z własnych wypraw etnomuzykologicznych, z nagrań archiwalnych, z książek oraz od innych wybitnych muzyków, śpiewaków, etnomuzykologów. Gra na lirze korbowej, bębenku obręczowym i barabanie.

W związku ze stanem epidemii COVID-19 działalność Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury odbywa się w nowych rygorach sanitarnych oraz w ograniczonym zakresie. W przestrzeni może przebywać maksymalnie: 7 osób w Sali Radość oraz 10 osób w Sali Wolność plus osoba prowadząca. Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic dla wszystkich uczestników zajęć.