null

Pierwsze kroki przedszkolaka do uczniaka

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zakończył się pierwszy semestr roku szkolnego 2021/2022, a tym samym półroczne przygotowanie przedszkolaków do roli uczniów. Choć pandemia nieco utrudniała spotkania, jednak nie miało to wpływu na jakość realizacji zamierzonych celów.

Starszaki z Przedszkola Nr 236 Mali Odkrywcy oraz dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej Nr 214 wspaniale się integrowały. Dzieci z oddziału „0” wraz ze swoimi opiekunami przygotowali dla przedszkolaków karty do kolekcjonowania pieczątek, czyli kolejno przekraczanych etapów przygotowania do roli ucznia. Pierwsza wizyta Małych Odkrywców w szkole odbyła się na początku października, kiedy to radosnym krokiem dzieci przemierzyły drogę z przedszkola do pobliskiej szkoły. Podczas spotkania, gospodarze oprowadzili swoich gości po terenie wokół szkoły, opowiedzieli o mieszczących znajdujących się na poszczególnych piętrach budynku oraz zaprosili młodszych kolegów na swoje boisko i plac zabaw. Dzięki radosnym zabawom integracyjnym, przedszkolaki odkryły, że kolejny etap edukacyjny może być wspaniałą przygodą.

Dzień Pluszowego Misia

W październiku po raz drugi nawiązaliśmy kontakt. „Przedszkolaki – uczniom w ramach Dnia Pluszowego Misia” wysłały list i propozycje zabaw, związanych z ulubioną zabawką wszystkich dzieci, wykonały również prace plastyczne dla starszych kolegów. Uczniowie zaś obdarowali przedszkolaków przypinkami z emblematem misia oraz z pomocą swoich nauczycieli przygotowali multimedialną niespodziankę – nagranie z występem artystycznym z okazji Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia w przedszkolu, obie grupy starszaków, niczym w kinie, uczestniczyły we wspaniałym pokazie filmowym.

Razem Na Święta

Zima zachęciła do udziału w akcji MEN „Razem na Święta”, kiedy to w grudniu przedszkolaki i „zerówczaki” dokonały wymiany życzeń i podarunków świątecznych. Nadal z zimową porą, ale już w nowym roku kalendarzowym, dzieci przywitał ulubiony bohater zimowych zabaw. 18 stycznia starszaki z grupy VI obchodziły „Dzień Bałwana”. Przedszkolaki przygotowały integracyjną grę zręcznościową „Głodny Bałwanek”. Najpierw same spróbowały własnych sił, a następnie przedstawiciel przedszkolaków – Maciuś – podarował grę starszym kolegom z oddziału przedszkolnego w szkole.

Pierwszy semestr współpracy Przedszkola Nr 236 Mali Odkrywcy i Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 214 im. Stanisława Skrypija przebiegł bardzo owocnie. Liczymy, że w kolejny będzie równie satysfakcjonujący zarówno dla przedszkolaków – przyszłych „uczniaków, jaki i dla „zerówczaków” oraz ich opiekunów.

 

Katarzyna Milewska

Przedszkolaki – chłopiec i dziewczynka - stoją w przedsionku szkoły z tekturowymi, kolorowymi misiami. Chcą wręczyć prezent dla dzieci z zerówki.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
2 misie wycięte z papieru i pokolorowane trzymają w łapkach czerwone serca.
Przedszkolaki z grupy V i VI siedzą na dywanie i oglądaj nagranie występu z okazji Dnia Pluszowego Misia, nadesłane przez dzieci z oddziału „0” ze Szkoły Podstawowej Nr 214.
Praca plastyczna, przedstawiająca dużą choinkę z wyciętych z papieru dłoni dzieci. Prezent od „zerówczaków” dla przedszkolaków.
Dziewczynka stoi przed kartonem z przyklejoną sylwetą bałwana, próbuje trafić śnieżką z papieru, w otwartą buzię śniegowej postaci. Przedszkolaki grają w grę integracyjno-zręcznościową „Głodny Bałwanek”.