null

Piękno sportu i architektury. Spacer po Akademii Wychowania Fizycznego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.08.2022 11:00 - 14.08.2022 13:00
Zdjęcie. Czarno-biała fotografia ukazująca kąpiące się w leśnym strumieniu dzieci.

Bielańska Fototeka zaprasza na drugą edycję letnich spacerów historycznych. W tym roku sześciu przewodników opracowało aż osiem tras po Bielanach. Zapraszamy na kolejny spacer szlakiem piękna sportu i architektury Akademii Wychowania Fizycznego.

Spacer po terenie dzisiejszej Akademii Wychowania Fizycznego to uczta dla oka i porządna dawka zdrowia dla naszego organizmu. Elegancka architektura gmachu głównego i budynków znajdujących się w kompleksie uczelni to wizytówka jednego z najlepszych twórców przedwojennego modernizmu. Jeśli jeszcze uzmysłowimy sobie, że uczelnia graniczy z pięknym, starym lasem bielańskim dostarczającym powietrze płucom sportowców ćwiczących na obiektach sportowych, to sami pragniemy przebywać jak najdłużej i jak najczęściej w tej przestrzeni. W trakcie wycieczki wejdziemy do niektórych budynków uczelni m.in. izby pamięci w Rektoracie, gdzie znajdziemy wiele cennych eksponatów. Spacer poprowadzi przewodniczka Agnieszka Trepkowska.

Data: 14 sierpnia 2022 r. (niedziela).
Godz.: 11:00.
Miejsce: brama główna AWF, ul. Marymoncka 34.

Wstęp wolny. 


„Letnie spacery historyczne” organizowane są przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Bielany, Bielańskiego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej dla Dzielnicy Bielany. Dodatkowe informacje o projekcie można uzyskać pod numerem tel. 22 443 47 62 lub bielany.fototeka@um.warszawa.pl

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.