null

Pejzaże muzyki polskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.03.2022 18:00 - 27.03.2022 19:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
BOK. Dwie kobiety na tle plamistej ściany. Kobieta z lewej: wyższa, brunetka, włosy do ramion, uśmiechnięta, czerwona szminka na ustach, biżuteria na szyi, a w uszach wiszące kolczyki. Ubrana w czarna długa sukienkę, ma zegarek na ręku. Druga kobieta: opierająca się o koleżankę; długie, rude, kręcone włosy, delikatny uśmiech, butelkowa zielona sukienka z błyszczącymi ramiączkami; w lewej dłoni trzyma skrzypce i smyczek.

Joanna Okoń (skrzypce) i Katarzyna Glensk (fortepian) wykonają utwory romantyczne z zapomnianej polskiej literatury muzycznej.

A wśród nich:

  • Parafraza na skrzypce i fortepian Dumki Stanisława Moniuszki – Henryk Melcer
  • Quango - Taniec Fetyszów – Zofia Ossendowska
  • Romans – Piotr Maszyński
  • Valse Caprice – Wacław Niemczyk
  • Orientale - Adam Wieniawski
  • Humoreska – Grażyna Bacewicz
  • Jesień – Wanda Landowska
  • Mazur – Tymoteusz Adamowski
  • Melodia Hebrajska op 33 – Joseph Achron
  • Rapsodia na tematy mołdawskie op 47 nr 3 – Mieczysław Weinberg

Joanna Okoń – artystka wywodząca się z rodziny o wieloletnich tradycjach muzycznych. Na estradach koncertowych występowała od najmłodszych lat, grając z matką - pianistką Aliną Jasielską-Okoń. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2012r. zakończyła staż artystyczny w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Kunszt i wrażliwość muzyczną doskonaliła min. u słynnej skrzypaczki Mariny Jaszwili oraz podczas prowadzonego przez Filharmoników Wiedeńskich Międzynarodowego Kursu Orkiestrowego w Attergau (Austria). Wystąpiła dwukrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem oraz Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej w Kob (Japonia). Współpracowała z tak słynnymi zespołami muzycznymi, jak: “Warszawscy Soliści Concerto Avenna” oraz Sinfonia Varsovia, z którą współpracuje jako skrzypaczka do chwili obecnej. W 2014 roku artystka wraz z pianistką Natalią Zubko i wiolonczelistką Anną Wróbel nagrała płytę z dziełami kameralnymi Henryka Melcera. W 2018 roku wraz z pianistką Katarzyną Glensk dokonała nagrania nieznanych dzieł muzyki polskiej wydanych na płycie "Polish Impressions". Ważne miejsce w życiu artystki zajmuje działalność pedagogiczna, jak również uczestnictwo w organizowanych przez Filharmonię Narodową koncertach dla dzieci i młodzieży. W październiku 2018 roku w ramach "Invitation Festival” wraz z pianistką Katarzyną Glensk wystąpiła w Carnegie Hall (Weill Recital Hall) w Nowym Jorku. 

Katarzyna Glensk – utalentowana polska pianistka, koncertuje jako solistka i kameralistka. W 2018 roku zadebiutowała wraz ze skrzypaczką Joanną Okoń w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Występowała w wielu krajach Europy oraz w Rosji. Współpracowała z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, regularne występuje z recitalami Chopinowskimi, zapraszana jest na festiwale muzyczne. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Sztukę pianistyczną doskonaliła jako stypendystka Trinity College of Music w Londynie.  W dorobku ma wiele nagród i wyróżnień. W duecie z wiolonczelistką Evvą Mizerską nagrała płytę z utworami Krzysztofa Meyera. Z okazji Roku Chopinowskiego pianistka nagrała płytę z utworami kompozytora.

Prowadzi aktywną działalność pedagogiczną, będąc nauczycielem dyplomowanym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie.

Data: 27 marca 2022 r. (niedziela).
Godz.: 18:00.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury.
Wejściówki dostępne od 14.03.2022 na stronie
 bok-bielany.eu oraz na evenea.pl

Koncert również online, transmisja na profilu Bielańskiego Ośrodka Kultury oraz na "Nasze Bielany" na Facebooku.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.