null

Październik w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W miesiącu październiku, w przedszkolu nr 340 maluszki przeżywały ważny moment w życiu przedszkolnym. Podczas uroczystości zostały włączone w poczet przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności tańcząc, śpiewając oraz recytując wierszyki. Po części artystycznej złożyły przysięgę. Następnie Pani Dyrektor zaczarowała wszystkie dzieci w prawdziwe przedszkolaki, poprzez dotknięcie każdego w ramię wielką kredką.

Od października w grupie czerwonej Przedszkola nr 340 „Kasztanowego Ludka” rozpoczęły się zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Kodowanie na dywanie  czyli nauka programowania przez zabawę”. Niniejsza innowacja ma na celu rozwijanie kompetencji umiejętności dzieci  poprzez  świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych.

Październik był również miesiącem konkursów. Dzieci razem ze swoimi rodzicami stworzyli „Zaczarowaną dynię”, która była inspirowana bajką „Kopciuszek”. Następnie w swoich grupach dzieci wyczarowały „Kryształowy pantofelek”, który Kopciuszek zgubił na balu. Wszystkie prace można było podziwiać w przedszkolnej szatni.

14 października przedszkolaki z Przedszkola nr 340 miały niezwykłą przyjemność powitać na uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej nauczycieli oraz pracowników przedszkola. Został odczytany list z podziękowaniami, zaśpiewane piosenki podniosły serca zwłaszcza wówczas, gdy dzieci zaprosiły dorosłych do swojej bajki i zadeklarowały, każdej Pani spełnić jedno życzenie!

18 października reprezentacja przedszkola  na czele z Panią Dyrektor wzięła udział w uroczystej VI Gali Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka, gdyż Przedszkole nr 340 „Kasztanowego Ludka” po raz drugi zostało zakwalifikowane do grona finalistów ubiegających się o Warszawską Nagrodę Wychowawczą imienia Janusza Korczaka.

22 października grupa Srebrna i Turkusowa, wybrały się na wycieczkę autokarową do Farmy Dyń w Powsinie. Dzieci miały możliwość zabawy w labiryncie zrobionym ze słomy, zobaczyły alpaki, mini-zoo z królikami oraz gęsi, które mogły samodzielnie nakarmić. Podczas lekcji edukacyjnej dzieci dowiedziały się, w jaki sposób hoduje się dynię, a na zakończenie wyprawy wszyscy udali się na pole dyniowe, gdzie każdy mógł wybrać sobie dynię.

Opracowała: Sylwia Orłowska

Zobacz galerię (11 zdjęć)