null

Październik w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

4 października, Przedszkole nr 340 odwiedzili przedstawiciele grupy historycznej "Zgrupowanie Radosław", która zajmuję się m.in. popularyzacją wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Dzieci miały możliwość zobaczyć mundury i wyposażenie żołnierza z okresu II wojny światowej. Przedszkolaki z przyjemnością przymierzały czapki wojskowe i hełmy. Dzieci utrwaliły również wiedzę na temat symboli narodowych.

19 października, dzieci z grupy zielonej i niebieskiej wzięły udział w wycieczce na farmę  "Cztery Pory Roku"  w Powsinie. Dzieci brały udział w zajęciach tematycznych dotyczących przetworów zimowych, które zakończyły się przygotowaniem własnego słoiczka z warzywami. Po wykonaniu przetworów dzieci miały okazję zwiedzić ogród oraz zagrodę ze zwierzętami, jednak największą frajdę sprawiła  wszystkim przejażdżka na kucyku Figaro.

24 października, reprezentacja Przedszkola nr 340  na czele z Panią dyrektor wzięła udział w uroczystej gali wręczenia Nagrody Wychowawczej J. Korczaka. Nasze przedszkole zostało zakwalifikowane do grona finalistów.  Tematem przewodnim gali była idea wychowawcza Janusza Korczaka oraz twórczość wybitnej pisarki Astrid Lindgren, która w tym roku obchodziłaby 111 rocznicę urodzin. Gośćmi honorowymi uroczystości były panie: Annika Lindgren - wnuczka pisarki oraz Edyta Jungowska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna oraz wydawca najważniejszych dzieł szwedzkiej pisarki.

25 października, nasi najmłodsi wychowankowie oficjalnie włączeni do społeczności przedszkolnej. Uroczystość pasowania na przedszkolaka rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności, dając dowód na to jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, tańce. Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie dzieci i ich rodziców. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, książki oraz koszulkę z logo naszego przedszkola.

26 października, wszystkie grupy z Przedszkola nr 340,  wybrały się do Klubu Domino na pokaz baniek i iluzji. Przedszkolaki były oczarowane pokazem prowadzonym przez animatora. Same również spróbowały sił w tym temacie i tworzyły własne bańki. Kolejną atrakcją było zamykanie chętnych dzieci w magicznej bańce mydlanej. Największym zaś wyzwaniem było zaproszenie nauczycielek do wykonania płonącej bańki. Na szczęście nie zabrakło chętnych   i odważnych pań. Przedszkolaki bawiły się wyśmienicie.

30 października gościł w Przedszkolu nr 340 Wesoły Uniwersytet z propozycją warsztatów przyrodniczych. Młodsze dzieci dowiedziały się, jak wygląda drzewo kakaowca  i jak powstaje czekolada, a starsze wzięły udział w zajęciach dotyczących ptaków odlatujących do ciepłych krajów. Przypomniały sobie, jak wyglądają poszczególne ptaki, czym się żywią oraz skąd biorą się małe pisklęta. Przedszkolaki mogły na własne oczy zobaczyć jaja ptaków oraz ich pożywienie.

 

Opracowała Edyta Friedrich

Zobacz galerię (28 zdjęć)