null

Pasowanie na Żaka Przedszkolaka w P 307, Światowy Dzień Pluszowego Misia i inne listopadowe wydarzenia u "Wesołych Ekoludków"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Podczas listopadowej  szarugi wszystkie dzieci z naszego przedszkola rozmawiały na temat zmieniającej się pogody i tego, jak przygotowujemy się do nadchodzącej pory roku, jaką będzie zima. Starsze przedszkolaki  przypomniały sobie, a młodsze dowiedziały się, jaka jest charakterystyczna aura pogodowa dla listopada – że jest deszczowo i temperatura znacznie spada, w związku z czym koniecznie trzeba pamiętać o odpowiednim stroju, wychodząc na plac zabaw. Dowiedzieliśmy się również, jak zwierzęta przygotowują się do przetrwania srogiej  zimy. Poznaliśmy również przetwory na zimę z domowej spiżarni, które dzięki swoim właściwościom odżywczym pomogą nam zdrowo przetrwać zimę.

W listopadzie odbyła się bardzo ważna uroczystość  „Pasowanie Żaka Przedszkolaka”. Adaptacja w najmłodszej grupie przedszkolnej przebiegała spokojnie, dzieci zaaklimatyzowały się do przedszkolnej rzeczywistości, nawiązały pierwsze bliskie przyjaźnie z kolegami i koleżankami z grupy. W sali dzieci z grupy „Misie” zebrali się rodzice, aby obejrzeć pierwsze przedstawienie w wykonaniu swoich pociech. Dzieci wystąpiły w specjalnie na tę okazję uszytych strojach, wspólnie śpiewały radosne piosenki  i grały na instrumentach. Maluchy dzielnie się spisały podczas swojego pierwszego debiutu. Gościnnie wystąpiła również grupa pięciolatków, witając najmłodsze dzieci w gronie przedszkolnej rodziny.

Drugim ważnym wydarzeniem był Światowy Dzień Misia, obchodzony 25 listopada. Starszaki z naszego przedszkola przygotowały krótki występ. Odbyły się również tego dnia ciekawe konkurencje, nawiązujące do niedźwiedzich zwyczajów. Dzieci z ekoludkowego przedszkola mogły spróbować swoich sił w jedzeniu na czas miodu z talerzyka, tylko za pomocą buzi i języka. W innej konkurencji przedszkolaki miały uzbierać na czas jak najwięcej patyczków, próbując je chwytać rączkami w rękawiczkach z jednym palcem. Doping był ogromny, a śmiechu co nie miara. Następnie obejrzeliśmy  film o zwyczajach niedźwiedzi, po czym odbył się krótki quiz z pytaniami do filmu. Na zakończenie dzieci wykonały grupowe prace plastyczne. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami ozdabiały postać misia w dowolny sposób. Poszczególne grupy wybrały pastele, farby, wyklejankę z papieru kolorowego, bibuły, płatków kosmetycznych i skrawków różnych materiałów. Gotowe pracy zostały wyeksponowane na tablicach poszczególnych grup w szatni przedszkola.

 Cyklicznie w naszej placówce odbywają się ludowe koncerty i przyjeżdżają do nas teatrzyki. W listopadzie poznaliśmy zwyczaje regionu wielkopolskiego, dowiedzieliśmy się, jak wygląda tradycyjny strój męski i żeński z tego regionu. Uczyliśmy się tańca o nazwie „Wiwat” i wysłuchaliśmy historii o poznańskich koziołkach. Teatrzyk w listopadzie wyśmienicie wpisał się w aurę obecnej pory roku, gdyż nosił tytuł „Jesienny musical”.

Nasze przedszkolaki uczestniczą też w Dziecięcej Akademii Sportu. Starsze jeżdżą na zajęcia na Akademię Wychowania Fizycznego, młodsze zaś uczestniczą w zajęciach z instruktorem na terenie przedszkola. W tym miesiącu poznawaliśmy tajniki szermierki i judo.

Grupa III zorganizowała zajęcia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek i Andrzejków.

Rodzice w naszym przedszkolu chętnie dzielą się swoimi pasjami i zainteresowaniami. W grupie II „Żabki” zajęcia o zdrowej żywności i właściwym odżywianiu przeprowadziła mama jednego z przedszkolaków.

Listopad w Przedszkolu 307 zapisał się ogromem pozytywnych wrażeń, dzięki którym nasze dzieci powiększają swój bagaż przedszkolnych wspomnień i harmonijnie rozwijają się poprzez naukę i zabawę. Każdy dzień u ekoludków różni się pięknie od drugiego, czyniąc nasze  przedszkole miejscem niezapomnianych emocji i wzruszeń.

            

                                             Marta Zając- nauczycielka