null

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu 307 "Wesołe Ekoludki"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Niecierpliwie wyczekiwaliśmy wszyscy: nauczyciele, rodzice i w końcu dzieci - bohaterowie szczególnego dnia, środy 24 października 2018 r. Misie w tym dniu miały stać się prawdziwymi przedszkolakami. Od samego rana nastroje były pełne wyczekiwania, ale też przepełnione nieukrywanym entuzjazmem. Pani Małgosia z grupy Misiów i Pani Sandra z grupy Żabek przygotowały piękne powitanie w samych drzwiach. Przy wejściu do przedszkola witał wszystkich okolicznościowy plakat oraz kolorowe, uśmiechnięte balony, informujące o niezwykłym wydarzeniu. W Ekoludkowym przedszkolu panował wyjątkowy i radosny nastrój, dzieci wchodziły do sali uśmiechnięte, opowiadały o przygodach jakie wydarzyły się w drodze do misiowej grupy.

O godzinie 10.00 przebrane, ustawione w półkole dzieci wyczekiwały wejścia rodziców. Drzwi się otworzyły i każde dziecko wypatrywało swojej mamy, swojego taty. Nareszcie są, dzieci witały rodziców wzrokiem, albo podchodziły na małe przytulanie.

Weszła nasza Pani dyrektor, Pani Grażynka, przywitała wszystkich i wygłosiła krótkie przemówienie na temat tego, jak ważnym dniem jest Pasowanie na Przedszkolaka w życiu dziecka i rodziców. Zaczął się dla wszystkich nowy etap, przygoda z przedszkolem i możliwością poznawania wszystkiego, czego tylko zapragnie wyobraźnia dziecka.

Zabrzmiały pierwsze takty zagrane przez Panią Klaudię, a Misie przywitały się ze wszystkimi piosenką angielską Hello, Hello Super Simple Songs. Z pierwszą piosenką minęły pierwsze oznaki tremy. Misie zachęciły rodziców w wierszyku My jesteśmy przedszkolaki do uważnego wysłuchania całego przedstawienia i nagrodzenia go oklaskami. Następnie w piosence Do przedszkola idzie maluch opowiedzieliśmy rodzicom, po co chodzimy do przedszkola, że tak naprawdę przedszkolaki to bardzo dzielne i uśmiechnięte zuchy. Przyszedł czas na Misiowy taniec do piosenki Ty i ja misie szare obydwa. Chłopcy tańczyli z dziewczynkami, no i było też przytulanie się Misiów, bo one się przecież kochają. Sprawdzili wszyscy czy na pewno misie mają główki, rączki i nóżki, słuchając wierszyka Oto Miś. Dzieci zagrały na instrumentach do utworu instrumentalnego. Dzieci grały po kolei, tak jak pokazywała Pani Klaudia i muszę przyznać, że to wspólne muzykowanie wyszło profesjonalnie.

Pani Małgosia spotkała gdzieś Panią Jesień, która poprosiła ją nieśmiało, żeby zapytała przedszkolaki, jaka jest teraz pora roku. Nie była pewna, czy takie maluchy to wiedzą, ale bez obaw wszystkie chórem odpowiedziały, że właśnie jest jesień. Mając już stuprocentową pewność, że można pasować nasze Misie, dzieci złożyły przyrzeczenie, że nie będą grymasić i szlochać, że będą swoje Panie i kolegów  kochać.

Pani Dyrektor z dużym długopisem mającym magiczną moc zamieniała maluchy w prawdziwe przedszkolaki. Potem odbyło się wręczenie dyplomów, książeczek i każdy dumny przedszkolak mógł uściskać swoich rodziców.

Na koniec grupa Biedronek wystąpiła dla Misiów. To było niesamowite, ponieważ Biedronki przebrały się za śliweczki i pomidorki, wyglądały pięknie i opowiedziały najmłodszym przedszkolakom, że znaczki na półeczkach są bardzo ważne, a jeszcze ważniejsze jest pilnowanie porządku, by nic się np. nie zgubiło. Taniec śliweczek i pomidorków zebrał dużo oklasków, był naprawdę efektowny, a dzieci pięknie go wykonały. Misie dostały piękny prezent od Biedronek, obrazek wesołego misia, który na pewno zajmie honorowe miejsce w sali.

Pani Małgosia zaprosiła wszystkich do obejrzenia prezentacji zrobionej ze zdjęć z wakacji Misiów, to było ekscytujące zobaczyć siebie na dużym ekranie, było tak dużo emocji, że pod koniec dźwięk nie chciał współpracować, a potem obraz, ale to nic. Obejrzymy to następnym razem, zwłaszcza że zaczęło nam burczeć w brzuszkach, a Pani Grażynka z Panią Anią zaprosiły nas na poczęstunek i smakowity tort.

Uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” w Przedszkolu 307 jest dla wszystkich niezwykłym przeżyciem. Dzięki takiemu wspólnemu świętowaniu, tworzy się niezwykła i silna więź pomiędzy rodzicami, a społecznością przedszkolną.

Wszystkim nam, nauczycielom, rodzicom i specjalistom zależy, aby dzieci uczęszczające do przedszkola, chętnie do niego wracały, jako miejsca wspaniałego i radosnego dzieciństwa.