null

Otwarcie wystawy „Sztuka papieru”. Ewa Latkowska-Żychska

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.12.2021 18:00 - 09.01.2022 18:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
opalona kartka papieru z naniesionymi plamami w różnym kolorze

Zapraszamy na wystawę do Bielańskiego Ośrodka Kultury.

Ewa Latkowska-Żychska – artystka sztuki papieru i tkaniny. W 1999 r. założyła Pracownię Papieru w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, gdzie do dziś pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego. Swoje prace wykonuje samodzielnie. Mówi o swojej sztuce:

„W moim rozumieniu drogą do sztuki jest dar obserwacji i uświadomienie sobie tego co widzimy i odczuwamy. Lubię pracować otoczona naturą. Lubię również analizować swoje stany emocjonalne. To sprzyja refleksji, pozostawiając w nas obrazy, które później zostają uwolnione w akcie twórczym. W trakcie realizacji papierów moją paletą są wanny z kolorową zawiesiną a pędzlem sita do czerpania. Obrazy powstają równocześnie z podłożem. Staram się kształtować materię tak, aby z jednej strony stała się posłuszna mojej woli, a z drugiej nie blokowała dostępu intuicji – tak jak działa natura. Używam materiałów roślinnych które sama preparuję. Podoba mi się współdziałanie z naturą i zgrzebna prostota tego z czego papier się tworzy”. 

 

Data: 10 grudnia 2021 r. (piątek).
Godz.: 18:00.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1.
Wystawa czynna do 9 stycznia 2022 r.
Wstęp wolny.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Sprawdź lokalizację na mapie