null

Otwarcie wystawy "Przekrój" Jolanty Szostak i Piotra Bomersbacha

Drukuj otwiera się w nowej karcie
08.09.2018 - 08.09.2018
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Wernisaż wystawy „Przekrój” Jolanty Szostak i Piotra Bomersbacha – Związek  Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa, Okręg Opole

Wystawa czynna do 30 września 2018.

Jolanta Szostak urodziła się i mieszka w Rudzie Śląskiej. Malowanie i rysowanie to jej pasja od dziecka. O swojej twórczości mówi: „Szczególnie pociąga mnie rysowanie ludzi aby wychwycić mimikę, wyraz twarzy, emocje, młodość, ale i dojrzałość . Bardzo lubię też pejzaże, kwiaty, konie. Każdą wolną chwilę poświęcam swojej pasji, a życie bez pędzla czy ołówka byłoby mniej ciekawe. Dzięki temu mogę poznawać wspaniałych ludzi, rozwijać się, zwiedzać pełne uroku miejsca. Lubię sprawiać radość dzieciom. W czasie akcji „Motylkowe szpitale” ubarwiłam ściany szpitala dziecięcego w Rudzie Śląskiej i tego samego dokonałam w przychodni dziecięcej malując bajkowe postacie”. Artystka maluje różnymi technikami – posługuje się olejami, akrylami, akwarelami, tuszem i ołówkiem. Bierze udział w plenerach międzynarodowych, wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą. Oprócz Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa w Opolu artystka należy również do Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu oraz do Klubu Literackiego „Barwy” w Rudzie Śląskiej w którym spotyka się by porozmawiać także o swoich wierszach.

Piotr Bomersbach, Opolanin urodzony w 1990 roku. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w Opolu. W 2017 roku obronił malarski dyplom magisterski w pracowni dr hab. Łucji Piwowar Bagińskiej prof. UO. Od wcześniej młodości interesuje się genealogią i tożsamością, a wyrazem tego było również podsumowanie doświadczeń w tym obszarze w postaci dyplomu licencjackiego, obronionego w pracowni dr hab. Magdaleny Hlawacz w 2015 roku. Wówczas zostały zrealizowane obrazy olejne na płótnie, portrety osób ze zdjęć rodzinnych autora pod tytułem: „Obrazy Pamięci. Pamięć obrazów”. Natomiast wczesne fascynacje kulturą i klimatem rodzimego miasta Opola zaowocowały ostatecznie szeroką kolorystyką malarskiej pracy magisterskiej pt. „Chyba się zdawało… Albo było.” Uczestniczył w 9 plenerach o charakterze międzynarodowym na terenie Polski. Brał udział w 12 wystawach zbiorowych i indywidualnej.

Termin: 7 września 2018 r. o godz. 18.00

Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury ul. Goldoniego 1/niedaleko metra Wawrzyszew

Wstęp wolny