null

Otwarcie wystawy malarstwa Dominiki Duchlińskiej – „Na skrzydłach podświadomości”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.01.2022 18:00 - 31.01.2022 20:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
grafika Freddiego Mercurego w białej koszulce i jeansach

Zapraszamy na wystawę młodej, utalentowanej artystki.

Nazywam się Dominika Duchlińska, choć wszyscy zwracają się do mnie Domka, co bardziej preferuję. Artystycznie tworzę pod pseudonimem Itlemona. Mam 17 lat i uczęszczam do licealnej klasy plastycznej. Sztuka towarzyszy mi od wczesnego dzieciństwa. Uwielbiam tworzyć. Chwytając za narzędzia wkraczałam „pełną parą” do swojego barwnego, marzycielskiego świata, odczuwając całkowitą beztroskę i ukojenie. Z każdą kolejną pracą, potrzeba twórczego wyrażania siebie, zakorzenia się we mnie coraz solidniej, utwierdzając mnie w przekonaniu, że tą drogą pragnę podążać.

To właśnie ze sztuką pragnę związać swoją przyszłość. Jest bliska mojemu sercu niczym przyjaciel. Otula mnie swoim ciepłem, pozwala meandrować w otchłaniach mojej wyobraźni. Czuję, że z dnia na dzień za jej sprawą staje się kimś lepszym i bardziej wartościowym.

Moimi osiągnięciami są prężnie rozwijające się media społecznościowe, uczestnictwo i wyróżnienia w licznych konkursach ogólnopolskich, min.: „Warszawo ma”, „XXII Ogólnopolskie konfrontacje plastyczne młodych twórców” a także udział w wystawach zbiorowych.

Niestety mój młody wiek często wpływał niekorzystnie na szansę w starciach konkursowych, gdyż zarzucano mi nierzetelność i nieuczciwość względem wykonania prac. Dlatego postanowiłam rozwijać się samodzielnie i ukazywać swoją twórczość publiczności internetowej.

Bielański Ośrodek Kultury dał mi możliwość zaprezentowania swoich prac na pierwszej wystawie indywidualnej, za którą jestem ogromnie wdzięczna.

Data: 14 stycznia 2022 r. (piątek).
Godz.: 18:00.
Miejsce: Bielańskie Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1.
Wystawa czynna do 31 stycznia 2022 r.
Wstęp wolny.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Sprawdź lokalizację na mapie