null

ON – LINE Podróżniczek w Szwecji – "W poszukiwaniu Pippi – czyli Szwecja literackim szlakiem" oraz animacje plastyczne z panią Olą.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.05.2020 12:30 - 17.05.2020 18:00
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

Wędrówka po Szwecji śladami bohaterów słynnych powieści dla dzieci. Wyprawę zaczynamy w Karlskronie, gdzie poznamy historię „Cudownej Podróży” Selmy Lagerlof i jedną z przygód małego Nilsa, po czym udamy się na spotkanie z Astrid Lindgren. Odwiedzimy Vimmerby gdzie dorastała a w parku rozrywki jej imienia odtworzono świat w miniaturze z jej powieści: spotkamy tu Pippi, Emila i Karlsona. Odnajdziemy Sevedstorp, które było pierwowzorem literackiego Bullerbyn, zaś w zagrodzie Katthult i Marianenlund dowiemy się jak kręcono przygody Emila ze Smalandii. Do tego spotkamy łosie, las trolli, farmę zabawy oraz przespacerujemy się po dnie morza!

Prowadzenie: Anna i Krzysztof Kobusowie. Piszą, fotografują, prowadzą warsztaty dla dzieci Autorzy zdjęć do albumów oraz wielu książek podróżniczych m. in. cyklu kreatywnych przewodników i pamiętników dla dzieci „Podróżownik” oraz książki „Namibia. Przez pustynię i busz”. Zdjęcia i relacje z wypraw zamieszczają na portalu MałyPodróżnik.pl Prowadzą portale: TravelPhoto.pl i AfrykAnka.pl. Ich najnowszą książką jest Namibia „Przez pustynię i busz” więcej: TravelNamibia.pl