null

Olimpijczyk Paweł Korzeniowski w Przedszkolu nr 236 "Mali Odkrywcy"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W ramach realizacji projektu sportowego w grupie dzieci 4–letnich odwiedził nas Pan Paweł Korzeniowski – były polski pływak – wielokrotny rekordzista i Mistrz Polski, Mistrz Świata, wielokrotny Mistrz Europy, Olimpijczyk.

Mimo, iż zakończył karierę pływacką, nie zaprzestał uprawiać sportu. Pan Paweł opowiedział nam o swoich początkach związanych ze sportem oraz istotnych sprawach związanych z uprawiana przez niego dyscypliną. Zaznaczył także, jak istotny wpływ ma podejmowana aktywność fizyczna na organizm każdego człowieka – zachęcając w ten sposób dzieci do oderwania się sprzed ekranów telewizorów, komputerów i tabletów, wyjścia poza mury mieszkań i podjęcia jakiejkolwiek aktywności.

Poznaliśmy różnorodne style pływackie, uczyliśmy się brać prawidłowy oddech pod wodą. Oglądaliśmy filmy z najważniejszych zawodów sportowych, w których brał udział. Nasz mistrz pokazał nam zdobyte medale, które każde dziecko mogło wziąć do rąk i dokładnie obejrzeć. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć z trofeami sportowca zawieszonymi na szyjach.

Oprócz poznania osiągnięć sportowych Pana Pawła, dzieci zaprosiły naszego gościa do wspólnej zabawy, gdzie mogły go poznać trochę z innej strony, niż zapewne znają ją, ich rodzice.

Dziękujemy Panu Pawłowi za wspólną zabawę, za miłe i interesujące spotkanie.

 

Opracowały – Katarzyna Fidelak, Agnieszka Cichowska – nauczycielki P. 236

Zobacz galerię (9 zdjęć)