null

Ogrodnik w mieście: Jak założyłem ogród pod domem? • online

Drukuj otwiera się w nowej karcie
04.05.2020 18:00 - 04.05.2020 18:30
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

Chcesz zacząć przygodę z ogrodem? Dowiedz się o czym pamiętać, jakie są elementu spójnego ogrodu i co zdążysz jeszcze posadzić lub wysiać w najbliższych dniach. Sławek Sendzielski oprowadzi Was po ogródku, który stworzył pod swoim domem.

Spora część z nas mieszka w mieście. Czasem mamy to szczęście, że dysponujemy kawałkiem ogrodu czy ogródka. Czasem szczęściu trzeba pomóc – wykorzystywać okazje jakie się pojawiają i adaptować nieużytki.

Kawałek ogrodu zobowiązuje. Ogrodnictwo daje możliwość eksperymentu, możliwość, z której powinniśmy korzystać. Nasz ogródek nie musi być od samego początku jak spod igły. Wystarczy zacząć. Zanim stworzymy pierwszy kwietnik, pierwszą grządkę warto wiedzieć z czym pracujemy, dokąd zmierzamy i naszkicować zasady działania. To pozwoli nam w pełni cieszyć się przestrzenią a ogrodnictwo, prócz eksperymentu, traktować jako terapię wpisaną w codzienne działania.

W pierwszym z trzech odcinków opowiem, jak zakładałem swój ogród pod kamienicą, o tym jak się rozrastał i skąd biorę inspirację. Jeśli w już teraz chcesz zacząć urządzać ogród powiem o roślinach jakie możesz posadzić lub posiać u siebie na rabatach biorąc pod uwagę porę roku i warunki w jakich może zdarzyć Ci się pracować.

——————
Wydarzenie w formule transmisji na żywo, dostępne na profilu Samogłoska. www.fb.com/malsamogloska

SAMOGŁOSKA Miejsce Aktywności Lokalnej ul. Samogłoska 9 a, lok. 3, piętro 1 (brak windy) 01-980 Warszawa wejście od ul. Balaton Telefon: 511 993 587 E-mail: samogloska.bok@gmail.com www.fb.com/malsamogloska www.bok-samogloska.eu