null

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2019 w Przedszkolu 307 "Wesołe Ekoludki"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto na stałe wpisane do naszego Ekoludkowego kalendarza.  Wszystkie dzieci z Przedszkola 307 „Wesołe Ekoludki” przy ul. Księgarzy 9, 20 września miały wyjątkowo dużo atrakcji.

Myślą przewodnią Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 2019 w naszej placówce było „doświadczanie  wieloma zmysłami”. Urządziliśmy więc stacje sensoryczne, wykorzystując możliwości naszej przestrzeni edukacyjnej. Rozpoczęliśmy od ukazania „przedszkolaka” w formie plastycznej. Dzieci z grupy „Żabki” dekorowałay ramkę z własnym zdjęciem.  Następnie wszyscy zgromadziliśmy się w holu głównym, żeby zaprezentować wyniki tej pracy. Zaśpiewaliśmy też hymn Przedszkola 307 „My przedszkolaki”, który towarzyszy nam w czasie ważnych uroczystości oraz budzi w dzieciach poczucie przynależności do naszej „przedszkolnej rodziny”.

Przedszkolaki przystąpiły do pokonywania torów sensorycznych. W jednej z sal był tor dotykowy do przejścia boso, umożliwiający poczucie różnych faktur i powierzchni. W innej sali był tor przeszkód ze zjeżdżalniami, tunelami, piłkami gimnastycznymi zwieńczony basenem z piłeczkami. Zabawa na tym torze daje możliwość doświadczania proprioceptywnego.  Na kolejnym stanowisku znajdowała się chusta animacyjna, która zawsze daje przedszkolakom wiele radości. Tym razem skupialiśmy się na odczuciach, jakie płyną z doświadczania ruchu powietrza. Natomiast w ogrodzie przedszkolnym czekało na dzieci stanowisko do malowania farbami na folii strech. Taka zabawa rozwija zmysł wzroku oraz dotyku.
Każde dziecko wyszło z przedszkola z drobną niespodzianką. Natomiast najważniejsza tego dnia była wspólna, wesoła zabawa, doświadczanie wielozmysłowe oraz aktywne spędzanie czasu.

autorzy: Monika Rostek i Renata Zawilińska nauczycielki z Przedszkola 307

Zobacz galerię (12 zdjęć)