null

Ogólnopolska akcja „Kocham słyszeć” w Przedszkolu nr 422

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniach 19 i 20 października dzieci 5-letnie z  Przedszkola nr 422 uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Kocham słyszeć”. Niedosłuch jako rodzaj niepełnosprawności występuje zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych i może mieć różne przyczyny. Rodzaje zaburzeń słuchu zależą od tego, która część narządu słuchu została uszkodzona i gdzie występują przeszkody w jego funkcjonowaniu. Wyróżniamy zaburzenia przewodzeniowe, odbiorcze, mieszane i centralne zaburzenia słuchu.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak zbudowane jest ucho, poznały funkcjonowanie i znaczenie zmysłu słuchu. Zrozumiały codzienne funkcjonowanie osób niedosłyszących oraz zostały uwrażliwione na ich potrzeby. Dla przedszkolaków nie jest już tajemnicą, jak ważną rolę odgrywają aparaty słuchowe w codziennym funkcjonowaniu osób z deficytem słuchu oraz jakie jest działanie implantów ślimakowych. W trakcie zajęć dzieci wzięły też udział w zabawach kształtujących wrażliwość słuchową, wykazując się koncentracją i dużym zaangażowaniem.

Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, przedstawiające aparat słuchowy oraz procesor dźwięku, czym pokazały, że potrzeby osób z wadą słuchu są dla nich w pełni zrozumiałe.     

Paulina Krok – logopeda.

Grupa dzieci 5-letnich na dywanie, w tle na tablicy multimedialnej napis: ogólnopolska akcja #kochamsłyszeć. Przy tablicy stoi nauczycielka logopedka.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Stolik, na którym widać, jak dzieci wykonują prace plastyczną (wyklejanka z papieru), związaną z tematem kocham słyszeć.
Sala przedszkolna, na dywanie grupa dzieci bawiąca się w zabawę ruchową. Jedno z dzieci stoi, pozostałe w pozycji półleżącej na dywanie.
Sala przedszkolne, na dywanie zabawa ruchowa dzieci. Jedno z dzieci ma zasłonięte oczy chusteczką, pozostałe w kole trzymają się za ręce.
Na tablicy korkowej wywieszone prace plastyczne dzieci 5 letnich z grupy Żabki.
Na tablicy korkowej wywieszone prace plastyczne dzieci 5 letnich z grupy Słoniki.