null

OFF na zakręcie. Życie potrafi zaskakiwać

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.03.2019 - 29.03.2019
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Życie potrafi zaskakiwać bardziej niż najbardziej przewrotne fabuły filmów. Tym razem jednak skupimy się na wyobraźni twórców, którzy za pomocą niespodziewanych zwrotów akcji i szalonych pomysłów chcą zwrócić naszą uwagę na problemy, z którymi stykamy się na co dzień. 

 

Człowiek-motyl, reż. Edina Csüllög (Estonia) 16’

Magik Ernesto, największa gwiazda cyrku, niespodziewanie znika. Dyrektor jest załamany i zaczyna zwalniać swoich pracowników. Do czasu, kiedy młody asystent Ernesta – Anselm ujawnia niespotykaną umiejętność…

 

Bezgłos, reż.David Uloth (Kanada) 22’

Edgar pracuje w rzeźni. Kocha operę i striptizerkę Ginette. Kiedy staje się świadkiem jej zdrady, traci swój własny głos i zaczyna… kwiczeć jak świnia.

 

Marketvita, reż. Carlos Buero (Hiszpania) 17’

W trakcie zimowej nocy pewien mężczyzna odkrywa, że jego nietypowy sposób na radzenie sobie w trudnych sytuacjach nie jest tak oryginalny, jak mu się wydawało.

 

Liczby, reż. Robert Hloz (Czechy/Korea Płd.) 10’

Nick widzi więcej niż inni ludzie, choć wcale tego nie chce. Pewnego dnia na ulicach Seulu zauważa dziewczynę, w której rozpoznaje osobę o podobnych umiejętnościach.

 

List do Boga, reż. Maria Ibrahimova (USA) 17’

Staruszek, który dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory, pisze list do Boga z prośbą o ocalenie. Bóg postanawia mu odpowiedzieć…

 

CZAS POKAZU: 85 min

Dyskusję prowadzi Maciej Misztal.

 

WSTĘP WOLNY