null

OFF na zakręcie - pokaz filmów niezależnych. Animowane życie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
09.09.2017 - 09.09.2017
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Zapraszamy do Bielańskiego Ośrodka Kultury na Estrady 112 na cykl filmowy - Off na Zakręcie.
Podczas pokazów Offu na zakręcie prezentujemy krótkometrażowe produkcje autorów z różnych stron świata. Wybraliśmy dla Państwa filmy spoza nurtu komercyjnego, choć na ekranie często będzie można zobaczyć znanych aktorów. Te filmy powstały z potrzeby opowiedzenia historii – o codziennym życiu, o tematach ważnych, a często pomijanych w sztuce głównego nurtu. Reżyserzy tych filmów poświęcili wiele czasu i energii, by wzruszyć, rozbawić lub zaskoczyć widza, by nawiązać z nim szczególną więź. Program pokazów przygotowuje Maciej Misztal, dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego.

Są autorzy, którzy poświęcają często kilka lat, by przestawić życie człowieka w animowanych obrazach. Zapraszamy na wyjątkowy pokaz animacji dla dorosłych, które nie pozostawią nikogo obojętnym.

Choban, reż. Matija Pisačic (Chorwacja) 18’
Choban wiedzie spokojne życie pasterza, do czasu gdy ktoś porywa jego psa – Łajkę. Poszukiwania zmienią mężczyznę.

Ribera's , reż. Juan Carlos Camardella (Argentyna) 8’
Historia jednej nocy z 1900 roku z tangiem w tle.

The Hopper, reż. Alex Brüel Flagstad (Dania/Niemcy) 19’
Szesnastoletni Dexter mieszka ze swoją babcią w Baltimore. Za namową swojego kolegi Kevina bierze udział w napadzie na lokalnych dilerów narkotyków. To rozpoczyna serię dramatycznych wydarzeń.

Fongopolis, reż. Joanna Kożuch (Słowacja) 13’
Młody skrzypek dostaje życiową szansę: ma zagrać solówkę z prestiżową orkiestrą filharmonii miasta Fongopolis. Do występu zostało niewiele czasu, a on błądzi po labiryncie dworca kolejowego.

Luminaris, reż. Juan Pablo Zaramella (Hiszpania) 6’
Znudzony monotonią pracownik fabryki żarówek postanawia zmienić świat.

Tajemnica góry Malakka, reż. Jakub Wroński (Polska) 21’
Sześcioletni Junior jest nadzwyczaj dojrzałym emocjonalnie dzieckiem. Gdy jego ojciec pilot rozbija się w niewyjaśnionych okolicznościach w Chinach, Junior postanawia wyruszyć w podróż, by dowiedzieć się, co dokładnie się wydarzyło. Zainspirowany malarstwem Fernanda Botero dramat w konwencji realizmu magicznego z wątkiem kryminalnym w tle.

CZAS POKAZU: 85 min

 

 

Miejsce: Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury Estrady 112 ul. Estrady 112 tel. (22) 835-54-44, (22) 834-40-04 Dojazd autobusami : 701 (przystanek Estrady), 110 (przystanek Estrady lub Wólczyńska)