Off na Zakręcie – pokaz filmów niezależnych

nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Off na Zakręcie – Wszystko o matkach – pokaz filmów niezależnych poświęcony najważniejszym kobietom w naszym życiu. Na przykładzie prezentowanych filmów spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: co to znaczy być matką?

26 piątek godz.19.00

wstęp wolny

Łaska, reż. Eliza Subotowicz (Polska) 18’
Weronika przybywa z córką do małego miasta, by zobaczyć się z Tomaszem, księdzem w miejscowej parafii. Spotkanie po latach przybiera nieoczekiwany obrót.

Stela, reż. Ainhoa Menéndez (Hiszpania) 20’
Claudia ucieka wraz ze swoją córką przez codziennymi problemami w świat baśni. Ale czy każda baśń musi mieć szczęśliwe zakończenie?

Jak całujesz, reż. Eva Trobisch (Niemcy) 23’
Klemens od lat mieszka tylko ze swoją matką. Czuje się najważniejszym mężczyzną w jej życiu. Ale czy rzeczywiście nim jest?

Popatrz, reż. Mateusz Znaniecki (Polska) 30’
Bartek, na pół roku przed swoimi urodzinami, otrzymuje w prezencie kamerę. Za jej pomocą rejestruje codzienne wydarzenia i ludzi, których spotyka.

CZAS POKAZU: 93 min

Prowadzący:

Maciej Misztal– pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Miejsce: Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury ul. Estrady 112 tel. (22) 835-54-44, (22) 834-40-04 Dojazd autobusami: 110 i 701 przystanek Estrady W weekendy dodatkowo 409