null

Off na Zakręcie- Męski Świat

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.03.2020 19:00 - 27.03.2020 21:30
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

Podczas pokazów Offu na zakręcie prezentujemy krótkometrażowe produkcje autorów z różnych stron świata. Wybraliśmy dla Państwa filmy spoza nurtu komercyjnego, choć na ekranie często będzie można zobaczyć znanych aktorów. Te filmy powstały z potrzeby opowiedzenia historii – o codziennym życiu, o tematach ważnych, a często pomijanych w sztuce głównego nurtu. Reżyserzy tych filmów poświęcili wiele czasu i energii, by wzruszyć, rozbawić lub zaskoczyć widza, by nawiązać z nim szczególną więź. Program pokazów przygotowuje Maciej Misztal, dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego.

Po pokazie poświęconym kobietom zwracamy wzrok na panów. Przyjrzymy się, jak reżyserzy offowych filmów postrzegają mężczyzn w różnym wieku i ich codzienność we współczesnym świecie.

 Lutfi, reż. Cahit Kaya Demir (Turcja) 30’

 Starszy mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Nie ma jednak wystarczająco dużo odwagi. Prosi o pomoc dozorcę ze swojego bloku.

 Ojcowizna, reż. Amikam Kovner (Izrael) 28’

Yiftah wraca do farmę ojca. Pomimo chłodnego przyjęcia, chce udowodnić, że podczas nieobecności zmienił się na lepsze.

 Dopóki jest morze, reż. Francesco De Giorgi (Włochy) 24’

Antonio wraca do domu. Musi porozmawiać ze swoim najlepszym przyjacielem Sandro. Nie widzieli się od tragicznego wydarzenia, które zmieniło ich życie na zawsze. Ale teraz Antonio wie, że wkrótce coś się wydarzy.

CZAS POKAZU: 85 min

Prowadzący:

Maciej Misztal– pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

wstęp wolny