null

Pijana Sypialnia, Viva la Musica, TGD i wiele więcej na święta

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcie przedstawia uśmiechnięte dziecko, w zimowym stroju, ze świątecznymi światełkami.

Wspólne kolędowanie, występy fantastycznych zespołów, świąteczne warsztaty to tylko jedne z wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych, które przygotowaliśmy dla Was z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia! Mikołajki to był dopiero początek.

8 grudnia, w piątek, w MAL-u Samogłoska odbędą się bożonarodzeniowe warsztaty florystyczne skierowane do seniorów. Podczas spotkania połączymy tradycyjne i nowoczesne techniki florystyczne, które zainspirują uczestników do tworzenia unikatowych aranżacji. Obowiązują zapisy. Zapraszamy na godzinę 14:00.

9 grudnia, w sobotę, w Bibliotece Publicznej na Romaszewskiego będą miały miejsce biblioteczne mikołajki. W programie znajdziecie warsztaty przygotowania świątecznych dekoracji dla dorosłych i dzieci, quizy świąteczne czy spektakl "Elf Mędruś ratuje Święta". Zapraszamy w godzinach 10:00-14:00.

10 grudnia, w niedzielę, w sali widowiskowej urzędu wystąpi znany i lubiany Teatr Pijana Sypialnia ze swoim koncertem świątecznym. W repertuarze znajdą się kolędy i świąteczne piosenki z całego świata, również te, które możecie znać ze znanych filmów bożonarodzeniowych. Zapraszamy na godzinę 17:00.

Tego samego dnia w Centrum Rekracyjno-Sportowym przy Lindego odbędzie się Bielańska Sportowa Gwiazdka. Przygotowaliśmy dla was konkurencje sportowe, konkursy z nagrodami, razem potańczymy, popływamy i poruszamy się na fitness. Zapraszamy w godzinach 10:00-13:00

13 grudnia, w środę, w sali koncertowej Bielańskiego Ośrodka Kultury przy Goldoniego wystąpi Agata Marcewicz-Szymańska, związana z Filharmonią Narodową, w towarzystwie Joanny Okoń i Roberta Skiery, z repertuarem najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Bilety 15 zł. Zapraszamy na godzinę 18:00.

16 grudnia, w sobotę, w MAL-u Samogłoska odbędzie się Sąsiedzka Gwiazdka. Będzie to okazja do spotkania przy herbacie, odetchnięcia od świątecznej krzątaniny, wspólnej rozmowy. W planie mamy dekorowanie pierniczków, tworzenie ozdób i ubieranie choinki. Zapraszamy od godziny 11:00.

Tego samego dnia w Kościele Pokamedulskim koncert da zespół Viva la Musica i przyjaciele. Podczas muzycznego spektaklu usłyszymy najpiękniejsze kolędy, pastorałki czy ballady wykonane przez młodych wykonawców, często związanych z naszą dzielnicą. Zapraszamy na godzinę 18:00.

17 grudnia, w niedzielę, w Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury przy Estrady odbędzie się kolędowanie z zespołem The Mleko, które poprowadzi Zbigniew Żak. The Mleko to międzypokoleniowa grupa amatorów wspólnego muzykowania, których połączył zapał do nauki, miłość do muzyki i BOK Estrady. Zapraszamy na godzinę 16:00.

Tego samego dnia w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na Przy Agorze wystąpi Schola Cantorum Beati Vladislai pod dyr. Piotra Ulricha. Stare, ludowe pieśni przy stylowym akompaniamencie liry korbowej zabiorą nas w Adwent naszych przodków. Zapraszamy na godzinę 19:00. 

18 grudnia, w poniedziałek, w Kościele Pokamedulskim zagra zespół TGD, czyli Trzecia Godzina Dnia. Zabierze on na w niezwykłą muzyczną podróż dookoła globu, w trakcie której usłyszymy najpiękniejsze kompozycje bożonarodzeniowe niemal ze wszystkich kontynentów. Zapraszamy na godzinę 18:00.