null

Odpust na Zesłanie Ducha Świętego w Lesie Bielańskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Odpust parafialny na Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki) w Lesie Bielańskim - tradycyjne Święto Bielan od XVII wieku, sięgające królów Władysława IV i Jana Kazimierza. 10:30 procesja znad Wisły, gdzie przypłynie tratwa z warszawskiej Archikatedry św. Jana Chrzciciela z obrazem św. Brunona z Kwerfurtu.
 

PROGRAM:

Po procesyjnym przeniesieniu obrazu o godz. 11.00 rozpocznie się msza św. w Kościele Pokamedulskim pw. Niepokalanego Poczęcia przy ul. Dewajtis 3, podczas której możemy uzyskać odpust! Oprawa muzyczna Młodzieżowa Orkiestra DętaOSP Joniec pod dyrekcją Kapelmistrza Cezarego Celiana.

Nauczyciele i absolwenci Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. R. Archutowskiego przedstawią "Pana Wołodyjowskiego".

Ponadto zobaczymy również spektakl teatralny dla dzieci "Opowieści starego kredensu" Teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku- sponsor"BYŚ".

Wykład prof. M. Luniaka ornitologa.

Koncert Orkiestry Dętej.
Zagra zespół folkowy Drewutnia.

W godzinach 10-15 zapraszamy na kiermasz rękodzieła nowoczesnego i ludowego oraz swojskiego jadła na terenie parafialnym i Dobrego Miejsca. Przy "schodach do Nieba" warsztaty plastyczne dla dzieci przeprowadzą artyści malarze z Podlasia. Przy plenerowej scenie stoisko z płytami Domu Muzyki (jest to dom dla chorych muzyków).

Atrakcje dla dzieci! Plenerowy bufet/grill

Prosimy przybyć pieszo lub rowerem, a auta pozostawić poza lasem.