null

Odpust na Zesłanie Ducha Świętego i Piknik z Tatą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Odpust na Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki) i Piknik z Tatą, w tym roku świętujemy oba wydarzenia razem na jednym hucznym pikniku!
 
Zapraszają jak zawsze: Dobre Miejsce, parafia p.w. bł. E. Detkensa oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany!
 
Data: 9 czerwca 2019 r.
Godz.: 10:30 - 18:00
Miejsce: Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Dewajtis 3.
Wstęp wolny!
 
Odpust parafialny z okazji uroczystości Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki) w Lesie Bielańskim - to tradycyjne Święto Bielan od XVII wieku, sięgające królów Władysława IV i Jana Kazimierza. Odpust na Bielanach odbył się po raz pierwszy w  1673 r.
 
W tym roku świętowanie rozpocznie się o 10:30, kiedy to wyruszy procesja znad Wisły, gdzie przypłynie tratwa z warszawskiej Archikatedry św. Jana Chrzciciela z obrazem św. Brunona z Kwerfurtu.
Po procesyjnym przeniesieniu obrazu, ok godz. 11:30 rozpocznie się Msza św. w Kościele Pokamedulskim pw. Niepokalanego Poczęcia NMP parafii pw. bł. Edwarda Detkensa.
 
Przygotowaliśmy dużo atrakcji dla dzieci i  dla dorosłych, dla ciała i dla ducha. Piknik z Tatą od lat jest atrakcją na Bielanach.
 
Atrakcje dla dzieci:
spektakl w wykonaniu Teatru Echa z cyklu Niedzielne Bajeczki,
muzyczne warsztaty dotyczące kontrabasu, które poprowadzi Michał Woźniak, 
dmuchana zjeżdżalnia,
animatorzy gier i zabaw „Kukiełka”,
przejazdy bryczką po ul. Dewajtis,
pojazdy straży, policji oraz firmy BYŚ,
katarynka.
 
Atrakcje dla dorosłych:
starodawne oberki, powiślaki, radomskie mazurki, kujawiaki oraz polki w wykonaniu Kapeli Niwińskich,
wystawa malarstwa na jedwabiu Joanny Stasiak w Podziemiach Kamedulskich oraz koncert performatywny inspirowany obrazami w wykonaniu Zofii Bartoszewicz,
inscenizacja Pana Wołodyjowskiego w wykonaniu kadry LO im. bł. ks. R. Archutowskiego,
recital i spotkanie z kontrabasistą i kompozytorem Tadeuszem Wieleckim,
wystawa LIBERTAS, 100 lat Wolności w Galerii Krużganek,
koncert Anny Hameli z cyklu Piosenka Autorska w Podziemiach Kamedulskich.
 
Imprezie będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła. Na stoiskach gastronomicznych będzie można skosztować: dań z grilla, swojskich wędlin bez konserwantów, serków góralskich, obwarzanek, precli, zakręconych ziemniaków, gofrów, lodów, domowych wypieków, waty cukrowej...
Swoje produkty wystawią rękodzielnicy z całej Polski. Wśród wielu ciekawych artykułów będzie można kupić m.in.: wyroby polskiej sztuki ludowej, rzeźby, wycinanki, ceramikę, tradycyjne zabawki ludowe, biżuterie z naturalnych kwiatów, biżuterie ceramiczną oraz kamienną, wyroby dziewiarskie, akwarele, decoupage, galanterie wełnianą, czapki, szale, rękawiczki, poduszki, meble i wiele innych. Artykuły HAND-MADE, naprawdę warto.
 
Zapraszamy serdecznie! 
Zobacz galerię (3 zdjęć)