null

Obchody Dnia Zwycięstwa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

8 maja obchodziliśmy 71. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji o godz. 13.00 w Kościele św. Marii Magdaleny przy ul. Wólczyńskiej odbyła się uroczysta msza święta z udziałem kombatantów m.in.: Józefem Kassykiem i przedstawicieli Zarządu i Rady Dzielnicy Bielany. Po mszy nastąpił przemarsz uczestników na Cmentarz Wawrzyszewski, gdzie pod pomnikiem 30. Pułku Strzelców Kaniowskich zebrani wzięli udział w uroczystości patriotycznej.

„Czcimy dzisiaj wielki dzień zwycięstwa – zwycięstwa nad złem i nienawiścią do drugiego człowieka, chęcią dominacji i zawładnięcia innymi narodami. Nie tylko przetrwaliśmy to piekło. Zwyciężyliśmy – Polski żołnierz zwyciężył – i było to jedno z najbardziej chwalebnych i znamienitych zwycięstw w dziejach polskiej historii.” – powiedział Artur Wołczacki, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany w swoim przemówieniu.

Po przemówieniu nastąpiło złożenie kwiatów przez przedstawicieli m.in.: Bielańskiego Klubu Kombatanta, Klubów Radnych Dzielnicy Bielany, Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, Polskiego Czerwonego Krzyża i bielańskich szkół. W uroczystości wzięli udział m.in.: Włodzimierz Piątkowski – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany, Anna Czarnecka – Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Bielany oraz Radni.