Obchody 98. rocznicy Święta Niepodległości Polski

Data 11 listopada 1918 r. jest niewątpliwie jedną z najważniejszych dat w naszej historii. Tego dnia, po 123 latach niewoli, Rzeczypospolita znów pojawiła się na mapach Europy. Z tej okazji, jak
co roku przy pomniku Józefa Piłsudskiego na terenie Akademii Wychowania Fizycznego
przy ul. Marymonckiej 34, odbyła się uroczystość patriotyczna z okazji Święta Niepodległości. Zgromadzonych powitał Prorektor ds. rozwoju prof. Czesław Urbanik.

Burmistrz Dzielnicy Bielany Tomasz Mencina w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie słowa niepodległość: „Niepodległość to wielkie słowo, jednak warto, by każdy zastanowił się nad jego rzeczywistym znaczeniem i zmianami, jakie w okresie 98 lat to określenie przeszło.”

Na uroczystość przybyły związane z Bielanami posłanki Joanna Fabisiak i Małgorzata Gosiewska. Wieńce pod pomnikiem złożyły liczne delegacje: m.in. bielańskie środowisko kombatanckie z por. Józefem Kassykiem - przewodniczącym Bielańskiego Klubu Kombatanta oraz por. Janem Wesołowskim i por. Antonim Chojdyńskim reprezentującymi Szare Szeregi Oddział Warszawski, radny m.st. Warszawy Edmund Świderski, przedstawiciele wyższych uczelni, bielańskich służb mundurowych i wielu innych.

W imieniu samorządu Dzielnicy Bielany wieniec pod pomnikiem złożyli: wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Bielany Anna Czarnecka, Burmistrz Tomasz Mencina wraz z zastępcą Włodziemierzem Piątkowskim, Radni Dzielnicy Bielany: Renata Banasiak, Wojciech Borkowski, Daniel Pieniek, Joanna Radziejewska, Stefan Kulesza, Sławomir Umiński, Łukasz Świderski, Michał Świderski, Tomasz Herbich, Ryszard Zakrzewski. W uroczystości udział wzięli również licznie zgromadzeni mieszkańcy Bielan, kombatanci oraz społeczność akademicka, za co podziękował Burmistrz Dzielnicy Tomasz Mencina.

Zobacz galerię (13 zdjęć)