null

O bezpieczeństwie w Przedszkolu nr 421

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W maju nasze przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w działaniach dotyczących bezpieczeństwa, których celem było wdrażanie i utrwalanie zasad bezpieczeństwa, kształtowanie postawy proekologicznej, współpraca z rodzicami.

A wszystko rozpoczęło się od kampanii „Rowerowy maj dla klimatu”. Dzieci razem z rodzicami z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przyjeżdżały do przedszkola na rowerach i hulajnogach. Codzienną aktywność zaznaczały w dzienniczku. Najstarsza grupa z naszego przedszkola (Smerfy), która łącznie przejechała najwięcej kilometrów została nagrodzona przez organizatorów kampanii wyjazdem do Parku Trampolin „Airo”.

Kolejnym działaniem był cykl zajęć w ramach „Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa”, dzięki któremu w naszej placówce miało miejsca bardzo dużo zabawy, inicjatyw i odwiedzin ciekawych gości. A główne z nich to: spotkanie z Policjantem i Panem Borsukiem oraz ratownikami WOPR z pobliskiego AWF-u, którzy opowiedzieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa obowiązującymi na drodze i nad wodą.  Dzieci utrwalały numery alarmowe oraz zasady odpowiedzialnego korzystania z nich. Sprawdzeniem umiejętności dzieci były wyjścia, wycieczki i spacery poza teren przedszkola, poprzedzone przypomnieniem zasad  przechodzenia przez jezdnię z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej i bez niej.

W naszym przedszkolu temat bezpieczeństwa był, jest i będzie obecny w codziennych działaniach. Spotkania z policjantem czy ratownikiem tym bardziej oddziałują na dzieci i utrwalają przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Justyna Sadowska
Nauczycielka z Przedszkola nr 421

 

Zobacz galerię (3 zdjęć)