null

Nowy sprzęt dla strażników

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Strażnicy miejscy otrzymali od władz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy sprzęt wspierający działania profilaktyczne. Nowe wyposażenie m.in. fantom do nauki resuscytacji i defibrylator treningowy (AED)będą wykorzystywane na zajęciach w bielańskich szkołach.

Referat profilaktyki warszawskiej straży miejskiej od sześciu lat organizuje na Bielanach zajęcia „Wiem – pomagam – ratuję”. Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy realizowane są z uczniami VI klas szkół podstawowych. – Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku w kilkudziesięciu spotkaniach warsztatowych wzięło udział ponad 1000 naszych uczniów. Dodatkowo strażnicy szkolą nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych – mówi Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany.

Na terenie dzielnicy zajęcia prowadzone są przez dwie strażniczki insp. Anetę Skrobutan oraz st. str. Rozetę Trawińską. – Ich rzetelna praca jest bardzo wysoko oceniana przez naszych nauczycieli i uczniów – podkreśla Burmistrz Pietruczuk.

Prowadzenie zajęć ułatwi nowy sprzęt: fantom do nauki resuscytacji, defibrylator treningowy (AED) oraz zestaw do pozoracji ran.

Walizka pełna atrap narkotyków i narkogogle

To jednak nie koniec zakupów bielańskiego ratusza. Strażnicy miejscy prowadzą zajęcia również dla nauczycieli oraz rodziców uczniów. Popularne są szkolenia z rozpoznawania szkodliwych psychoaktywnych substancji. Dzięki przekazanej walizce z atrapami narkotyków i akcesoriami do ich zażywania edukacja rodziców będzie łatwiejsza.

– Każdy specyfik w kuferku jest opatrzony opisem i nazwą używaną w młodzieżowym slangu. Ważnym elementem szkolenia jest zapoznanie nauczycieli oraz rodziców uczniów z tym, jak wyglądają akcesoria do zażywania narkotyków i ich przechowywania. Dzięki narkogoglom dorośli będą mogli przekonać się o tym, jak zmienia się obraz świata po zażyciu środków psychotropowych – tłumaczy insp. Aneta Skrobutan z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej m.st. Warszawy.