null

Nowy Rok w Przedszkolu Nr 49 "Pluszowy Miś"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Witamy w Nowym Roku! Jesteśmy bardzo ciekawi, co nam przyniesie – oby same dobre zdarzenia.

Dawno nie pisaliśmy co u nas słychać, dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami częścią naszego przedszkolnego życia. Kartki kalendarza codziennie się zmieniają, więc i my jesteśmy coraz starsi. Uznaliśmy, że już czas zadbać o swoją przyszłość. W związku z tym, w roku szkolnym 2020/2021 realizujemy projekt „Kucharz, prawnik, pan od wody – czyli poznajemy zawody”. Mamy nadzieję, że dzięki temu poznamy specyfikę różnych profesji, co w przyszłości pozwoli nam dokonać odpowiednich wyborów (szkół, uczelni, miejsca pracy). Póki co, każdy z nas musi zastanowić się, co mu najbardziej odpowiada…wybór nie jest prosty. Każdy zawód jest interesujący. Im więcej ich poznajemy, tym większe mamy dylematy. Pociesza nas fakt, że to chyba cecha charakterystyczna osób w naszym wieku - dzieci w wieku przedszkolnym. Jednego dnia marzymy o tym, że gasimy pożary i ratujemy ludzi, a następnego pragniemy leczyć zwierzęta. W dodatku, z tygodnia na tydzień nasz „zawodowy repertuar” się rozrasta, przez co w naszych głowach wciąż rodzą się nowe pomysły na życie.

Do tej pory tematem naszych rozmów był:

  • kucharz – osoba kreatywna i bardzo zorganizowana;
  • cukiernik – osoba cierpliwa, sprawna manualnie, z nutą fantazji - prawie artysta;
  • piekarz – ktoś pracowity, „ranny ptaszek”… ma ciężki kawałek chleba.

W najbliższym czasie poznamy pracę bibliotekarza, choć po zeszłorocznych wizytach w Mediatece mamy już co nieco wiedzy na ten temat. Dowiemy się również na czym polega praca wydawcy oraz sprawdzimy, czy ktoś z nas posiada predyspozycje do pełnienia funkcji grafika/ilustratora. Patrząc na nasze rysunki, wnioskujemy że jest to dla nas idealne zajęcie…ale to się jeszcze okaże.

Podsumowując – wiedza o zawodach, to inwestycja w dorosłe życie. Poznając specyfikę różnych profesji poznajemy również siebie. Uczymy się dostrzegać swoje zalety, zainteresowania, dzięki czemu jest nam łatwiej je rozwijać. Postaramy się informować Was na bieżąco o przebiegu realizacji naszego projektu. Póki co, szykujemy niespodzianki dla naszych kochanych babć i dziadków, którzy niedługo będą obchodzili swoje święto. Później zamierzamy świetnie bawić się podczas balu karnawałowego, na który wszyscy, z niecierpliwością, czekamy.

Korzystając z okazji MY – przedszkolaki oraz cała kadra Przedszkola Nr 49 „Pluszowy Miś” życzymy dużo zdrowia, optymizmu i samych szczęśliwych chwil w Nowym Roku!

Autor: Marta Kita, nauczycielka Przedszkola Nr 49 „Pluszowy Miś”

1_49.jpg
Zobacz galerię (4 zdjęć)
2_48.jpg
3_42.jpg
4_36.jpg