null

Nowy rok szkolny, nowym wyzwaniem w doradztwie zawodowym.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Minęło już kilka dni od kiedy na zaproszenie p. Marty Butryn dyrektora szkoły i p. Celiny Pilitowskiej doradcy zawodowego, gościliśmy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 247 im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” trenerów z Instytutu Badań Edukacyjnych. Specjaliści z Instytutu Badań Edukacyjnych w dniach 25 i 26 września 2019 r., przeprowadzili dla uczniów z klas siódmych i ósmych oraz nauczycieli seminarium i warsztaty w zakresie Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji i roli kwalifikacji we współczesnym świecie. Pragnę nadmienić, że współpraca ze specjalistami Instytutu Badań Edukacyjnych z naszą szkołą była premierą dla obu stron.Wydarzenie to zorganizowaliśmy jako pierwsza szkoła w Warszawie.  Podczas tego spotkania oficjalnie rozpoczęliśmy realizację zadań w sprawie doradztwa zawodowego. Tak więc mieliśmy okazję, aby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie potrzeb edukacyjnych i zawodowych we współczesnym świecie oraz zgłębiliśmy temat wpływu kwalifikacji i umiejętności na wykonywany zawód.

Uczniowie nasi chętnie pracowali podczas warsztatów, byli aktywni w części teoretycznej, a także rozumieli, że na obecnym etapie cywilizacyjnym nie wystarcza już wykształcenie zdobyte w okresie młodości, ale należy przyjąć założenie uczenia się przez całe życie. W celu wspierania procesu uczenia się przez całe życie, wprowadzony został Zintegrowany System Kwalifikacji. System ten ma gwarantować  jakość nadawanych kwalifikacji niezależnie od tego, w jaki sposób zostały osiągnięte umiejętności odpowiadające tym kwalifikacjom. Wszystkie kwalifikacje włączone do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji są wpisane do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji. Oznacza to, że odpowiadają one wymaganym standardom zapewniania jakości i że są dokładnie opisane.

Ponadto uczniowie nasi doświadczyli nowych przeżyć. Po raz pierwszy uczestniczyli w wydarzeniu, którego oprawa była bardzo profesjonalna, począwszy od zdobytej wiedzy, prowadzących trenerów po catering. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy wykazali się kreatywnością, wiedzą i  wysoką kulturą osobistą.  Wszyscy byli bardzo zadowoleni, że mogli wziąć udział w wydarzeniu.

Dziękujemy bardzo pracownikom z Instytutu Badań Edukacyjnych za pomoc w zorganizowaniu i prowadzeniu seminarium.

Zobacz galerię (3 zdjęć)