null

Nowy Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-i) na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Cztery pomarańczowe kontenery na podłożu betonowym na tle drzew.

Na Bielanach uruchomiono dzisiaj nowe Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-i). Mieszkańcy zyskali kolejne miejsce, w którym mogą zostawić m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, stare opony, meble czy tekstylia.

Nowy PSZOK-i znajduje się  przy ul. Kampinoskiej 1 na terenie baz MPO. Punkt otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 - 19:00 oraz w soboty w godz. 09:00 - 17:00. Za prowadzenie punktu odpowiadać będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

W PSZOK-ach mieszkańcy mogą bezpiecznie i bezpłatnie pozbyć się problemowych odpadów. W szczególności tych, których nie można wyrzucać do żadnego z pojemników ustawionych w altanie. W nowej lokalizacji zapewniono również miejsce na organizację wydarzeń promujących postawy ekologiczne. Podczas specjalnych akcji organizowanych w PSZOK-ach mieszkańcy poznają m.in. zasady właściwego postępowania z odpadami.

Zwiększamy liczbę PSZOK-ów w Warszawie. Zagęszczamy ich sieć, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do rozwiązań, dzięki którym mogą pozbyć się odpadów we właściwy sposób. Duże udogodnienie stanowi PSZOK na Woli, blisko centrum miasta, w którym odbędzie się kolejna akcja „Ekopoukładani”. Podczas tego edukacyjnego wydarzenia mieszkańcy otrzymają sadzonki za elektroodpady – mówi Agnieszka Jakubowska, dyrektor Biura Gospodarki Odpadami.

Poza punktem przy ul. Kampinoskiej warszawiacy mają do dyspozycji jeszcze trzy inne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – przy ul. Zawodzie 1 w Wilanowie, przy ul. Płytowej 1 na Białołęce oraz przy ul. Tatarskiej 2/4 na Woli.

Więcej informacji o PSZOK-ach w Warszawie można znaleźć na stronie warszawa19115.pl.

Dwa pomarańczowe kontenery na tle drzew.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Zielona tablica informacyjna na tle budynków zakładowych. Po lewej stronie podniesiony szlaban.