null

Nowinki z „Wesołych Nutek”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przedszkole nr 181 „Wesołe Nutki” w roku szkolnym 2022/23 postawiło na realizację projektów, które szczególną uwagę kładą na: jakość współpracy placówki z rodzicami, na ponadczasowe wartości czyli wychowanie do wrażliwości na prawdę, dobro i piękno oraz rozwój emocjonalny dzieci. Wszystkie wyżej wymienione cele chcemy osiągnąć dzięki realizowaniu m.in. takich projektów jak: Międzynarodowy Projekt Edukacyjny – „Z kulturą mi do twarzy”, „Przedszkole promujące wychowanie ku wartościom” „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, który propaguje czytelnictwo już od najmłodszych lat we współpracy przedszkola z rodzinnym środowiskiem dziecka oraz „Mały Czytelnik”, dzięki któremu dzieci poznają różne gatunki literackie.

Ponadto chcemy zaznaczyć, że nasze Przedszkole dużą uwagę przykłada do kształtowania świadomości ekologicznej u dzieci, gdzie podczas wykonywania prac plastycznych wykorzystujemy jak najwięcej materiałów odpadowych i naturalnych.

Zwracamy uwagę na rozwój twórczy naszych podopiecznych, dlatego też w naszej placówce prowadzone są zajęcia teatralne, bierzemy udział w projekcie „ Przygoda z książką - czytamy i twórczo działamy” oraz „Jesteśmy kreatywni – nietypowe święta twórczego przedszkolaka”. Świętowaliśmy już m.in. Dzień Kropki, Dzień Drzewa, Dzień Warzyw i Owoców, Dzień Postaci z Bajek oraz wiele innych. 

Stawiając na rozwój talentów zorganizowaliśmy zajęcia  wokalne „Przedszkolna Akademia Śpiewu” oraz wewnątrz przedszkolny konkurs plastyczny „Mój Przyjaciel Miś”.

Nasi wychowankowie z sukcesem uczestniczyli w organizowanych przez inne placówki konkursach:

„Polska moja ojczyzna”, „Wierszyki łamiące języki”, „Przyroda Bielan farbą malowana”, „Plastusiowy Pamiętnik inspirowany książką Marii Kownackiej”, „Przedszkolaki lubią poezję o ekologii i naturze”.

Wiedząc, jak ważna jest aktywność fizyczna po raz kolejny wzięliśmy udział w „Dziecięcej Akademii Sportu”  Akademii Wychowania Fizycznego oraz w „Olimpiadzie Przedszkolaków” organizowanej przez ośrodek Hutnik Aktywna Warszawa.

Podczas zajęć tanecznych stawiamy na twórczy ruch i rozwój motoryki, a podczas zajęć rytmicznych dodatkowo na wyjaśnianie pojęć takich jak rytm, melodia, dynamika. Dzięki udziałowi w koncertach muzycznych na terenie przedszkola, dzieci nie tylko poznają różne instrumenty ale również uczą się, że muzyka to cały otaczający nas świat wypełniony różnorodnymi dźwiękami.

Kształtowanie wrażliwości naszych podopiecznych na pomaganie innym jest dla nas bardzo ważne. Dlatego wzięliśmy udział w akcji charytatywnej „Bielany dla dzieci”, zorganizowaliśmy zbiórkę dla zwierzaków ze schroniska w Józefowie i wykonaliśmy ozdoby świąteczne na kiermasz rękodzieła.

Jednym z naszych priorytetów jest również pokazanie środowisku, że jesteśmy placówką otwartą  i przyjazną dla dzieci i rodziców, z indywidualnym podejściem do każdego małego człowieka, który zawita do „Wesołych Nutek”, dlatego też wzięliśmy udział w pikniku „Żegnaj lato na Bielanach”, gdzie mogliśmy poszerzać relacje z rodzicami i dziećmi, pokazywać, że jesteśmy placówką, która nie stoi w miejscu oraz która stawia na kreatywność i tworzenie ciepłej atmosfery.

Joanna Wiśniewska

Nowinki z „Wesołych Nutek”. Dziewczynka i chłopiec podczas gali wręczenia nagród konkursowych.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Nowinki z „Wesołych Nutek”. Grupa dzieci słuchająca książki czytanej przez mamę jednego z chłopców.
Nowinki z „Wesołych Nutek”. Grupa dzieci słuchająca trenera podczas zajęć sportowych.
Nowinki z „Wesołych Nutek”. Stoisko Przedszkola nr 181 podczas pikniku Żegnaj lato na Bielanach.
Nowinki z „Wesołych Nutek”. Tablica na której znajdują się prace dzieci - kolorowe kredki.
Nowinki z „Wesołych Nutek”. Wystawa konkursowa Mój Przyjaciel Miś przedstawiająca prace dzieci.