null

Nowe przedszkola modułowe na Bielanach!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ten tydzień należy do przedszkolaków! 12 i 13 marca br. zostały oddane do użytku dwa nowe przedszkola wybudowane w technologii modułowej. Wysłużone drewniane konstrukcje, tzw. „ciechanowskie”, zbudowane jeszcze w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku budynki przy ul. J. Conrada 10a i ul. Przy Agorze 12 zostały zastąpione całkiem nowymi i nowoczesnymi konstrukcjami.

– Dzięki modułowym rozwiązaniom budynek powstał w zaledwie cztery miesiące, od momentu dostarczenia budowlanych części inwestycji, do dnia wprowadzenia się dzieci do nowego przedszkola – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy w Przedszkolu przy ul. Przy Agorze 12.

W Przedszkolu Nr 327 „Kolorowa Kraina” istnieje obecnie osiem oddziałów dla 200 dzieci. Wewnątrz znajdują się przestronne, kolorowe sale, wyposażone w nowe funkcjonalne meble, sprzęty i zabawki. Dodatkowo każda sala otrzymała tablicę multimedialną, która wprowadzi najmłodszych w świat technologii informatycznej oraz wzbogaci proces dydaktyczny. Dzieci otrzymały również do również do dyspozycji salę gimnastyczną, do rytmiki oraz do integracji sensorycznej. W budynku znajduje się gabinet logopedyczny.

Także Przedszkole Nr 334 im. Jasia i Małgosi posiada nowoczesny, piętrowy i kolorowy budynek. Aktualnie placówka dysponuje pięcioma oddziałami dla 125 dzieci. Od września 2019 roku planowane jest uruchomienie kolejnych trzech oddziałów dla 75 dzieci. W każdej sali zaaranżowany został kącik edukacyjny z tablicami multimedialnymi. W budynku znajduje się także gabinet logopedyczno-psychologiczny, biblioteka przedszkolna i sala do zajęć ruchowych ze sprzętem sportowym i sensorycznym.

– Bardzo ważnym jest dla nas sukcesywne zwiększanie liczby miejsc w bielańskich przedszkolach. Dlatego w ostatnim czasie oddaliśmy do użytku cztery wybudowane od podstaw placówki dla 750 dzieci, w miejscu starych budynków. Piąte przedszkole przy ulicy Bogusławskiego na 200 miejsc oddamy do użytku w najbliższych tygodniach – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Dzielnicy Bielany.

W planach są remonty kolejnych przedszkoli przy ulicy Wergiliusza 15 i Tołstoja 2.

Zobacz galerię (11 zdjęć)