null

Nowe place zabaw na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

To już kolejne całkowicie zmodernizowane, bezpieczne, ładne a przede wszystkim ciekawe i atrakcyjne place zabaw dla dzieci jakie powstały w tej kadencji samorzadu na Bielanach (patrz Nowe place zabaw r. 1999 i Place zabaw r. 2000).

Plac zabaw przy ul. Skalbmierskiej został zaprojektowany przez Marka Szaniawskiego w 2001 roku. W 2002 roku w wyniku procedury przetargowej do wykonania zamówienia została wyłoniona firma �TAMEX� SPÓŁKA AKCYJNA z siedziba w Warszawie. W maju podpisano umowę z wykonawcą. Nastąpiły pewne utrudnienia w realizacji zamówienia. Przedstawiciel Wydziału Architektury zwrócił uwagę, że stare urządzenia zabawowe z lat 60. stojące na placu przy ul. Skalbmierskiej przedstawiają wartość szczególną ze względu na walory architektoniczne.

Dzięki wspólnym dyskusjom znaleziono optymalne rozwiązanie polegające na wyremontowaniu betonowej przeplotni oraz pozostawieniu pięciu z siedmiu istniejących piaskownic tworzących formę plastra miodu. W trzech urządzono piaskownicę w pozostałych zasadzono płożące się krzewy ozdobne. Wszystkie pozostałe urządzenia t.j. zjeżdżalnię i trzy huśtawki ze względu na znaczne zniszczenie zostały wyburzone. Zamontowano karuzelę dla małych dzieci, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, domek typu wigwam, huśtawki. Wszystkie urządzenia usytuowano na zielonym sztucznym podłożu. Ustawiono kilka ławek oraz ogrodzono cały plac. Od strony ulicy zasadzono ozdobne krzewy iglaste. Plac zabaw za kwotę 188 tys. zł. został wykonany w ciągu sześciu tygodni.

Projekt wykonawczy zagospodarowania placu zabaw we wnętrzu osiedlowym przy ul. Reymonta, Broniewskiego i Kochanowskiego został wykonany przez arch. krajobrazu pana Wojciecha Jarosińskiego i arch. krajobrazu Marka Szaniawskiego. W 2002 roku na drodze przetargu wyłoniono firmę "PD-CONSTRUCTION" z siedzibą w Szczecinie do wykonania zadania. Plac zabaw za kwotę 417 tys. zł został wykonany w ciągu sześciu tygodni. Na placu zabaw zamontowano 3 zestawy zabawowe w tym jeden zestaw integracyjny, huśtawki, karuzele, piaskownicę, urządzenia siłowe dla młodzieży, ławki, kosze na śmiecie, kosz do koszykówki. Inwestycja została zakończona w lipcu 2002 roku. Przygotowywany jest przetarg na ogrodzenie placu.