null

Noc Duchów Łakomczuchów, czyli współczesne obchody Dziadów na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Tuż po zajściu słońca, w środę 31 października na bielańskich uliczkach można było spotkać się z... duchami. Były małe, duże, wesołe, rozbrykane, a niektóre nieśmiałe.  Najważniejszą zasadą wieczornej zabawy było to, aby ich nie przestraszyć, tylko w szybki i sprawny sposób udzielić pomocy – ponieważ, jak się szybko okazało, każdy z nich wpadł w poważne tarapaty

Tuż przed godziną 17.00 grupy najmłodszych mieszkańców Bielan, wspólnie ze swoimi opiekunami, starały się je odnaleźć bielańskie duszki i pomóc rozwiązać sprawy, które nie dawały im spokoju. W dziewięciu punktach na terenie Starych Bielan przygotowano zadania, których rozwiązanie miało pomóc duchom znaleźć spokój i radość.

Konkurencje były przeróżne: od przeprawy z bojaźliwymi duchami przez gęstwinę poprzez tajemnicze skrytki, w których należało znaleźć zgubione zabawki, po wyścig do stołu, gdzie czekały na nich smakołyki

W tegorocznej zabawie wzięły udział m.in. kawiarnie, restauracje i sklepy i tj.: Czytelnia, Jadłostacja, Mała Forma, Slou, Wake Cup Cafe, Cafe de la Poste, Stylove, Roślina i Przedszkole „Akademia Uśmiechu”.

Wszyscy chętni przez cały czas mogli w dowolnym momencie rozpocząć grę i zdobyć drobne upominki za udzieloną duchom pomoc. Małym odkrywcom  pomagały Magdalena Lerczak - zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany oraz radna dzielnicy Bielany Ilona Popławska Noc Duchów Łakomczuchów zgromadziła w 9 punktach ponad 1000 uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zobacz galerię (29 zdjęć)