null

NIEBO NA ZIEMI

Drukuj otwiera się w nowej karcie
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Drodzy Państwo,
w maju myślimy już z wolna o lecie, relaksie, życie wydaje się trochę optymistyczniejsze. Ale program "Kina za Rogiem" to również ciekawe produkcje skłaniające do przemyśleń, refleksji, zastanowienia się nad życiem.
Ja spotkam się z państwem 10 maja, żeby przedstawić repertuar na cały miesiąc i zaprosić na projekcję nagradzanego na wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach film Michała Rogalskiego "Letnie przesilenie" o dojrzewaniu i dorastaniu w czasie najgorszym z możliwych, w czasie wolny. Świetne role aktorskie, błyskotliwa reżyseria oraz wybitne, zmysłowe zdjęcia Jerzego Zielińskiego.
Tydzień później, 17 maja, zaprezentujemy przejmujący dramat obyczajowy "Modelka" o zasadzkach czyhających na młode, piękne dziewczyny usiłujące zrobić karierę w modelingu.
Kolejna środa, 24 maja, to wreszcie coś optymistycznego - szwedzki komediodramat muzyczny który dał tytuł temu wprowadzeniu. "Niebo na ziemi" - ciepły film o przełamywaniu słabości, pozornie nieodpowiednich związkach i ożywczej roli śpiewu i muzyki.
W ostatnią środę miesiąca, 31 maja, tradycyjnie kino familijne: tym razem film "Ups Arka Odpłynęła".
 

 • 10 V - LETNIE PRZESILENIE (spotkanie z Łukaszem Maciejewskim)
  Romek i Guido mają po siedemnaście lat i życie przed sobą. Ich marzenia nie różnią się od marzeń innych nastolatków - chcą słuchać muzyki, tańczyć swinga, umawiać się z dziewczynami. Gdyby nie okoliczności, mogliby być najlepszymi kumplami. Niestety, spotykają się w 1943 roku. Guido służy w oddziale niemieckiej żandarmerii stacjonującym na polskiej prowincji. W wolnych chwilach słucha zakazanych anglojęzycznych rozgłośni radiowych nadających jazz i skrycie podkochuje się w pięknej France. Romek pomaga matce, pracując jako pomocnik maszynisty i, podobnie jak Guido, interesuje się Franką. Drogi tych trojga przetną się ze sobą i zapętlą w dramatyczny węzeł.
   
 • 17 V - MODELKA
  Emma przyjeżdża do Paryża, bo chce być modelką. Bo uwierzyła, że to co dla jej rówieśników jest przedmiotem kpin: jej wielkie oczy i długie chude kończyny, tu, w światowej stolicy mody, będzie atutem. I będzie, tyle że trzeba do tego dodać konieczność zaakceptowania świata bez zasad, bez lojalności, bez drogowskazów. Dla dziewczyny z przedmieść małego duńskiego miasteczka to jak jazda roller coasterem. Bez hamulców. Co będzie na końcu tej jazdy?
   
 • 24 V - NIEBO NA ZIEMI
  Lena jest uroczą, roześmianą, żywiołową młodą kobietą, choć ma za sobą dramatyczne przejścia. Amatorsko śpiewa w lokalnym folkowym zespole, a jej występy co wieczór przyciągają tłumy. Pewnego dnia z zaskakującą prośbą zwraca się do niej niestroniący od alkoholu miejscowy pastor: chce, by Lena reaktywowała kościelny chór, bo wierzy, że dzięki temu jego podupadający kościół na nowo zacznie tętnić życiem.
  Poruszająca i zabawna historia o radości wspólnego działania, o sile miłości i sprawczej mocy muzyki.
   
 • 31 V - UPS ARKA ODPŁYNĘŁA
  Nadciąga wielka chmura i wielki deszcz! I powódź. NAPRAWDĘ WIELKA POWÓDŹ. Taka, która zatopi cały świat. Na szczęście powstała wielgachna łódź - arka, która może przynieść ocalenie - również dwóm sympatycznym pluszczakom (tacie i synkowi) i dwóm niesympatycznym grimpom (mamie i córeczce), którym udało się na nią dostać. Ta historia mogłaby teraz zmierzać do szczęśliwego zakończenia, gdyby nie to, że obydwa maluchy niespodziewanie znalazły się poza łodzią… Teraz od ich pomysłowości, odwagi i umiejętności współpracy zależy, czy uratują życie. A co z arką, która odpłynęła? Tata pluszczak i mama grimp wykażą się nie mniejszą pomysłowością i nie mniejszą odwagą, próbując zawrócić arkę i odnaleźć dzieci.

Urocza, autentycznie wzruszająca i nieodparcie śmieszna opowieść o odwadze, lojalności, miłości i poświęceniu.
Dla smakoszy: zabawne odwołania do kultowych gier komputerowych (m.in. "Tetris" i "Mortal Combat") i filmów akcji ostatnich lat.