null

Nie żyje dyrektor Witold Kon

Drukuj otwiera się w nowej karcie

To tragiczna wiadomość. W wieku 72 lat zmarł Witold Kon, wieloletni dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz Przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych. Witold Kon był także współtwórcą Mediateki Start-Meta oraz wielkim orędownikiem propagowania czytelnictwa i animatorem kultury.

Był przyjacielem najmłodszych adeptów sztuki filmowej. Dzięki niemu na Bielanach od wielu lat gościliśmy Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21”. Witold Kon był prezesem Fundacji CinemaArt, pomysłodawcą i organizatorem festiwalu GRAND OFF - Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych, czyli odpowiednika Oscarów w świecie kina niezależnego.

- Żegnamy nie tylko dyrektora i kinomana, ale przede wszystkim dobrego człowieka i przyjaciela, który swoje miejsce na ziemi odnalazł na Bielanach – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan. - To wielka strata dla naszej bielańskiej społeczności i świata filmów niezależnych. Moje najszczersze kondolencje dla rodziny i przyjaciół – dodaje.