null

Nasza Epopeja – Przedszkole Nr 182 i Przedszkole Nr 308

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 26.09.2023 r. w dwóch bielańskich przedszkolach: Przedszkolu nr 182 „Tajemniczy Ogród” oraz Przedszkolu nr 308 „Krasnala Hałabały” odbyła się II edycja warsztatów „Wielkie dzieła Polaków w rękach przedszkolaków – czyli zrozumieć poezję w przedszkolu!”.

Przeprowadzone warsztaty to ogólnopolski projekt edukacyjny „Nasza Epopeja”, którego organizatorem jest Pracownia Pedagogiczna im. prof. Ryszarda Więckowskiego.

Przedszkolaki, które zgłosiły się na warsztaty w przedszkolu „Tajemniczy Ogród” na samym początku zostały zapoznane z krótkim fragmentem „Pana Tadeusza” autorstwa Adama Mickiewicza. Następnie zostały podzielone na mniejsze zespoły, które miały do wykonania zadania owiane tajemnicą. Zajęcia zostały przeprowadzone systemem „Edukacja przez ruch”, a dzieci wiedzione wyobraźnią powoli odkrywały to, co miało być ich zadaniem. Kiedy każda z grup wykonała swoją część, została zaproszona do wspólnej sali. Tak dzieci odkryły tajemnicę: wykonały opisany w „Panu Tadeuszu” ogród, a w nim płot, na którym wiły się pnącza ogórków.

Przeprowadzone warsztaty mają na celu zapoznanie dzieci z wielkim dziełem, jakim jest epopeja narodowa „Pan Tadeusz” oraz zachęcenie ich do kontaktu w poezją.

 

Autorzy
Anna Stępkowska
Anna Cybotor

P182. Wspólne przyklejanie przez dzieci biorące udział w warsztatach wykonanych elementów.