null

Najkrótsza noc w roku, czyli Bielańskie Wianki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Bielańskie Wianki

Wróciliśmy do uwielbianej przez mieszkańców słowiańskiej tradycji świętowania Nocy Kupały na Kępie Potockiej w ramach wydarzenia Bielańskie Wianki!

Nasze lipcowe spotkanie rozpoczęliśmy od warsztatów. Chętni mieli okazję do wyplatania wianków z szerokiego bufetu kwiatów i zieleni, stworzenia własnej gustownej makramy, a także przygotowania kosmetyków z naturalnych składników. Wszystkie aktywności cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników w każdym wieku. Nieopodal strefy warsztatowej zebrała się grupa mieszkańców, która spróbowała gimnastyki słowiańskiej na trawie.

Chwilę przed rozpoczęciem części koncertowej wydarzenia w kierunku kanałku wyruszył tłumny pochód z ogromnym kwiecistym wiankiem na czele, niesionym przez członków zarządu dzielnicy i radnych. Oficjalne zwodowanie wianka na wodzie przeprowadził Włodzimierz Piątkowski, zastępca burmistrza, który nie przestraszył się zamoczyć w kępowej toni. Dołączyły do niego mniejsze wianki rzucane do kanałku przez zebranych na brzegu mieszkańców.  

W muzyczną atmosferę słowiańskiego świętowania wprowadził nas DJ Kuba Kozak z repertuarem obejmującym muzykę folkową i różne brzmienia natury. Wpierw swój koncert zagrała Gaba Kulka z zespołem, podczas którego zaprezentowali zebranym dźwiękowe połączenie jazzu, rocka, poezji śpiewanej i brzmień musicalowych oraz teatralnych. Następnie na scenie wystąpił witany gromkimi brawami kameruński multiinstrumentalista Richard Bona ze swoim zespołem. Nie obyło się bez bisu!


Organizatorzy: Dzielnica Bielany m.st. Warszawy, Stołeczna Estrada
Partnerzy: BYŚ, Dom Development, Huta ArcerolMittal
Parton medialny: Meloradio

Zobacz galerię (30 zdjęć)